TworzymyGłos Regionu

Dam wam 1000 złotych, tylko nic nie róbcie

Piątek, 22 kwietnia 2022 o 12:38, autor: 0 1029
Dam wam 1000 złotych, tylko nic nie róbcie

44-letni mieszkaniec powiatu górowskiego proponował pieniądze policjantom z Ogniwa Ruchu Drogowego za odstąpienie od czynności.

20 kwietnia patrol Ogniwa Ruchu Drogowego pełnił służbę na drogach powiatu górowskiego. Około godziny 12.00 w Górze na ul. Poznańskiej, zatrzymany został samochód marki Ford, którym kierował 44-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u kontrolujących policjantów, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie osoby na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 2 promile.

Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnionym przestępstwie, wówczas 44-latek, zaproponował policjantom korzyść majątkową w wysokości 1000 złotych, aby odstąpili od swoich czynności i nic z powyższej kontroli nie dokumentowali. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Górze. Za powyższe przestępstwa dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz obiecanie udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, Prokuratura Rejonowa w Głogowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie zatrzymano także prawo jazdy. Za powyższe przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

podkom. Ariel Bujak

Tekst/foto: KPP w Górze

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.