TworzymyGłos Regionu

Katastrofa ekologiczna na Odrze.

Tysiące śniętych ryb [KOMUNIKAT]

Środa, 10 sierpnia 2022 o 14:06, autor: 2 1043
Katastrofa ekologiczna na Odrze.

Nie zaleca się wchodzenia i kąpania się w Odrze oraz łowienia ryb i przygotowywania z nich posiłku. W związku z katastrofą ekologiczną Zarząd Wód Polskich we Wrocławiu wydał stosowny komunikat do mieszkańców i turystów. Apel dotyczy zarówno ludzi, jak i psów pod opieką ich właścicieli.

Przypomnijmy, że od kilkunastu dni z niejasnych przyczyn na Odrze obserwuje się tysiące śniętych ryb. Woda jest mętna, wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach. Jak twierdzi prezes wrocławskiego okręgu, nie istnieje możliwość, aby do takiego stanu doszło w sposób naturalny.

- Pracownicy Wód Polskich podejmują szereg czynności i działań zmierzających do ograniczenia tego problemu i znalezienia przyczyny - czytamy w komunikacie. -  Nasze służby monitorują też sytuację i pozostają w stałym kontakcie z organizacjami, które zgodnie z kompetencjami odpowiadają za zdiagnozowanie zjawiska oraz powinny również dążyć do jego usunięcia.

Aktualnie śledczy próbują ustalić, na którym odcinku rzeki nastąpił wyciek trującej substancji. W ciągu ostatnich kilku dni informacje o śniętych rybach dotyczyły rejonów miejscowości Cigacice, Bytom Odrzański i Krosno Odrzańskie. Martwe sztuki miały pojawiać się również w okolicach Słubic i dalej w dół rzeki – w Kostrzynie nad Odrą. W akcję wyławiania śniętych ryb angażują się nie tylko koła PZW zachęcone przez zarząd okręgu Zielona Góra. Do odłowu ruszyli również mieszkańcy i aktywiści.

Źródło/foto: Stowarzyszenie 515, wroclaw.wody.gov.pl/

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wędkarz
12.08.2022 00:19

A ja bardzo chciałbym zapytać, co ma do powiedzenia w tej sprawie lokalny - naszej Wschowie najblizszy kierownik Wód ....tych tego... I zapytać przy okazji kim jest i jakie kompetencje posiada ......bo my wiemy ?

avatar
~Adaś
12.08.2022 13:04

A tak niedawno, ja i p.Ula otrzymaliśmy od forumowicza "zainteresowany" opeer jak to wspaniale "kręci" się w temacie pracy i zaangażowaniu się państwowych służb i nie tylko, w problematyce retencji i gospodarki wodnej w ogólnym znaczeniu. No i cóż.... samo życie na rzece Odra "powiedziało " Wam - sprawdzam. Po co pisać samemu, są lepsi - cyt. " To jest niesamowite, że w państwie polskim , w XXI wieku, reakcji służb praktycznie nie ma. Mieszkańcy do tej pory są nieostrzeżeni. Nie ma żadnych oficjalnych alertów, choćby alertu RCB- skomentowała dr Alicja Pawelec , specjalista do spraw ochrony wód z WWF Polska". A może interesuje Pana to co powiedział senator Tyszkiewicz ? Mówił impulsywnie o służbach OŚi W w kategoriach .... dranie ! A teraz zapytam Pana - czy wie Pan ile odbyło się spotkań/zebrań od 27 lipca w tej sprawie ...... z pewnością zna Pan cyfrę .... ( nie ujawniajmy jej aby ludzi nie wkurw.....) przy kawie w dobrym towarzystwie i humorach niby chciano temu zaradzić i powiedzmy sobie ..... tylko chciano. Nie jestem pewien ale może jednak Pan zweryfikuje swoje zdanie na temat bezkosztowych "nasiadówek" i przyzna, że to w dużej mierze strata czasu ..... na emeryturze , hobbystyczne owszem . Pozdrawiam Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.