TworzymyGłos Regionu

Kierowca Daewoo “rozbił bank”

- nie tylko przekroczył prędkość, ale również jechał bez prawa jazdy i po alkoholu!

Poniedziałek, 27 marca 2023 o 13:18, aktualizacja Poniedziałek, 27 marca 2023 o 13:22, autor: 0 557
Kierowca Daewoo “rozbił bank”

W miejscowości Kruszyniec, niedaleko Góry, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji przeprowadzili kontrolę drogową, podczas której zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Daewoo. Powodem kontroli był nadmierny poziom prędkości. 27-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h.

Policjanci sprawdzili w policyjnych bazach danych informacje na temat kierowcy i okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, jego nerwowe zachowanie sugerowało, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że rzeczywiście znajdował się po użyciu alkoholu.

Samochód, którym poruszał się kierowca, został odholowany na parking strzeżony. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za przekroczenie prędkości, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

To już kolejne zdarzenie na drogach, które pokazuje, jak niebezpieczne może być zachowanie nieodpowiedzialnych kierowców. W Polsce każdego roku dochodzi do setek wypadków drogowych, w których giną lub odnoszą ciężkie obrażenia ludzie. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy użytkownicy dróg przestrzegali zasad bezpieczeństwa i nie ryzykowali życia i zdrowia innych osób.

Źródło/foto: KPP Góra

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.