TworzymyGłos Regionu

Budżet Obywatelski na 2020

Środa, 04 września 2019 o 11:33, aktualizacja Poniedziałek, 09 września 2019 o 11:05, autor: 0 1743
Budżet Obywatelski na 2020

Ruszyła już edycja Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok w Górze. Dzięki niemu mieszkańcy maja wpływ na rozdysponowanie środków pieniężnych na zadania, które okażą się najważniejsze. Do kiedy można złożyć wniosek?

Na stronie internetowej gminy, w specjalnej zakładce Budżet Obywatelski znajdą się wszystkie informacje dotyczące przyszłorocznego budżetu. Tam dostępny do pobrania jest wniosek zgłoszeniowy oraz lista poparcia wniosku. Wydatki w ramach budżetu wynoszą 200 000 zł. Kwotę podzielono na dwie pule:
- miasto Góra – 120 tys. zł.
- sołectwa Gminy Góra – 80 tys. zł.

Wnioski można składać do 23 września. Do wniosku należy dołączyć listę poparcia podpisaną przez minimum 7 mieszkańców. Muszą mieć ukończone 18 lat i mieszkać na terenie, którego dotyczy wniosek. Uzupełnione wnioski z listami poparcia należy złożyć w Punkcie Informacyjnym UMiG Góra lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Górze, ul. Mickiewicza 1, 56-200 Góra z dopiskiem „BUDŻET OBYWATELSKI”. Wnioski można również składać elektronicznie. Wtedy należy skany podpisanych dokumentów wysłać na adres budzet.obywatelski@gora.com.pl .

Po weryfikacji wniosków przez komisję, głosowanie odbędzie się od 9 do 23 października. Wyniki zostaną ogłoszone 4 listopada. Będzie można się z nimi zapoznać na stronie internetowej, tablicy ogłoszeń. Wszelkich informacji udzieli pracownik Wydziału Finansów pod nr 65 544 36 13. Na pytania odnośnie konkretnych zadań inwestycyjnych odpowiedzą pracownicy Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji.

(Źródło: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.