TworzymyGłos Regionu

Certyfikat SOW

dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze

Czwartek, 20 lutego 2020 o 21:29, autor: 0 181
Certyfikat SOW

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Górze wdrożono System Obsługi Wsparcia dzięki, któremu osoby niepełnosprawne z terenu powiatu górowskiego będą miały możliwość korzystania z e-usług przy wnioskowaniu.

W związku z podpisanym porozumieniem Nr SOW/41/2019 z dnia 06.06.2019 r. zawartym przez Starostę Górowskiego Kazimierza Boguckiego i Wicestarostę Grzegorza Kordiaka w imieniu Powiatu Górowskiego, a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych określającym zasady współpracy w zakresie wdrożenia Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w ramach realizacji przez PFRON Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze jako Realizator działań na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie górowskim, podjęło staranie w celu korzystania z niniejszego programu. Efektem tych starań jest otrzymany Certyfikat poświadczający, że w Jednostce został wdrożony System SOW i umożliwia obsługę wniosków w postaci e-usług.

System Obsługi Wsparcia (SOW) daje możliwość osobom niepełnosprawnym złożenia elektroniczne wniosku o dofinansowanie ze środków PFRON zadań z zakresu rehabilitacji społecznej tj. do turnusów rehabilitacyjnych, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz wniosków w ramach pilotażowego programu Aktywny samorząd, nie wychodząc z domu. Aby móc złożyć wniosek w systemie SOW osoba niepełnosprawna potrzebuje:
• dostęp do Internetu;
• konto w systemie SOW;
• Profil Zaufany. Profil Zaufany można potwierdzić w wielu instytucjach oraz online przy pomocy dziesięciu różnych banków.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby niepełnosprawne do składania wniosków w Systemie SOW. Bliższych informacji udzielają pracownicy PCPR w Górze pod numerem telefonu: 656 500 999.
W załączeniu certyfikat.

Certyfikat SOW

(Źródło: Powiat Górowski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.