TworzymyGłos Regionu

Dzień w fotelu starosty.

Konkurs dla uczniów szkół średnich

Piątek, 18 października 2019 o 10:41, aktualizacja Piątek, 18 października 2019 o 10:46, autor: 0 686
Dzień w fotelu starosty.

Starosta Górowski Kazimierz Bogucki ogłasza konkurs skierowany do uczniów szkół średnich działających na terenie powiatu górowskiego. Nagroda będzie niecodzienna – dzień w fotelu starosty górowskiego. Nie zabraknie też atrakcyjnej nagrody rzeczowej.

Co będzie czekało na zwycięzcę? Poza zapoznaniem się z codziennymi obowiązkami, które czekają na starostę i jego zastępcę jednodniowy młodzieżowy starosta weźmie udział  w spotkaniach.
 
W planie dnia organizator przewidział:
–        spotkanie z Zarządem Powiatu Górowskiego
–        narada z naczelnikami wydziałów Starostwa Powiatowego w Górze
–        wizyta w wybranej jednostce podlegającej Starostwu Powiatowemu.
 
Starostwo proponuje także, aby zwycięzca konkursu tego dnia zaprosił swoich kolegów z klasy na spotkanie do gmachu urzędu powiatowego w ramach niecodziennej i praktycznej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Oczywiście w towarzystwie nauczyciela WOS. Pracownicy starostwa chętnie przybliżą szczegóły załatwiania różnych spraw, które wychodzą w kompetencje powiatu. 
Do dyspozycji nowego starosty będzie gabinet z oknami wychodzącymi na wieżę ciśnień. 
- Tym konkursem chcemy pokazać młodzieży, że zmieniamy nasz urząd. Od początku, gdy objęliśmy tu władzę działamy z myślą, że to my jesteśmy dla petentów a nie oni dla nas – wyjaśnia wicestarosta górowski Grzegorz Kordiak. – Liczymy też, że młodzież podczas spotkania podzieli się z nami swoimi pomysłami i dzięki temu będziemy mogli wyjść jeszcze bardziej naprzeciw interesanta – dodaje. 
Co trzeba zrobić, aby wygrać?
Uczeń szkoły średniej musi przygotować maszynopis składający o objętości od 1500 do 2000 znaków (ze spacjami), w którym opisze plusy życia w powiecie górowskim, a także wskaże co mogłoby zmienić się na lepsze. 
Praca musi zostać opatrzona imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą szkoły, nazwiskiem nauczyciela-opiekuna i telefonem kontaktowym. Prace konkursowe można przesyłać mailem na adres oswiata@powiatgora.pl do dnia 15.11.2019 roku lub składać w sekretariacie starostwa. 
Nadesłane zgłoszenia będzie oceniać komisja konkursowa w składzie Kazimierz Bogucki, Grzegorz Kordiak i Mirosław Żłobiński.
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.