TworzymyGłos Regionu

Historyczny sukces piłkarzy futsalowych z Wąsosza

Poniedziałek, 10 grudnia 2018 o 17:21, aktualizacja Wtorek, 15 stycznia 2019 o 15:45, autor: 1 1436
Historyczny sukces piłkarzy futsalowych z Wąsosza

Po Mistrzostwach Województwa w Futsalu w Oławie wyłoniono reprezentację województwa dolnośląskiego na Mistrzostwa Polski. Rywalizacja na szczeblu krajowym odbyła się w dniach 23 – 25 listopada 2018 r. w Płocku. Wzięło w niej udział 8 najlepszych reprezentacji wojewódzkich z terenu całej Polski

Do Płocka przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu pojechali w piątek 21 listopada i po ośmiogodzinnej podróży dotarli na miejsce. Zmęczeni podróżą niemalże od razu przystąpili do gier. W sesji wieczornej rozegrali dwa mecze. Pierwszy zremisowali z reprezentantami województwa kujawsko-pomorskiego 2:2, drugi z przedstawicielami województwa pomorskiego wygrali 3:2. 
W drugim dniu do rozegrania czekało już 5 meczów, każdy w wymiarze 12 minut. Drużyna Ośrodka rozpoczęła średnio- remisując z reprezentacją województwa zachodniopomorskiego 0:0. 
W drugim meczu udało się pokonać Wielkopolskę 3:0, następnie województwa śląskie 1:0 i małopolskie 4:2. Na zakończenie ulegli reprezentacji województwa mazowieckiego 0:1. Po podliczeniu punktów ustalono kolejność drużyn. 

Wyniki oficjalne:
I miejsce zdobyła reprezentacja województwa mazowieckiego 
II miejsce reprezentacja województwa dolnośląskiego, a III miejsce województwo śląskie. 
Był to największy sukces piłkarzy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu w historii startów w imprezie tej rangi. 
Województwo dolnośląskie reprezentowali uczniowie z SOSW w Wąsoszu i SOSW Wrocław nr 11. A oto skład zespołu: 
1. Jakub Plewniak – Filipowicz – Wąsosz 
2. Dominik Plewniak – Filipowicz – Wąsosz 
3. Igor Plewniak - Filipowicz – Wąsosz 
4. Adrian Haszowski – Wąsosz 
5. Adam Rozlazły – Wąsosz 
6. Tomasz Hanc – Wrocław 
7. Michał Kwiatkowski – Wrocław 
8. Michał Skowroński – Wrocław 
Kolejnym ogromnym wyróżnieniem dla reprezentacji Ośrodka było uzyskanie tytułu Najlepszego Zawodnika Turniejuprzez Jakuba Plewniaka – Filipowicza, który w dowód uznania otrzymał pamiątkowa statuetkę. 
Po mistrzostwach ekipa Ośrodka została zaproszona na mecz Ligi Mistrzów w Piłce Ręcznej pomiędzy Wisłą ORLEN PŁOCK a hiszpańskim klubem ABANCA ADEMAR LEON . Dla reprezentacji wąsoskiego ośrodka była to niezwykle atrakcyjna niespodzianka. Możliwość obejrzenia w akcji jednych z najlepszych szczypiornistów Europy to spełnienie marzeń. Zmęczeni, ale pełni dumy z osiągniętego sukcesu wrócili szczęśliwi do domów. 
Trenerami reprezentacji byli nauczyciele wychowania fizycznego z SOSW w Wąsoszu: Adam Nowak i Leszek Stuczyk. 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wąsosz
10.12.2018 18:03

Brawo Wąsosz jak zwykle najlepsi w piłkę nożną z tego powiatu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.