TworzymyGłos Regionu

Młodzieżowy starosta

- obejmie stanowisko na posiedzeniu Rady

Poniedziałek, 09 grudnia 2019 o 11:46, autor: 0 1463
Młodzieżowy starosta

Tydzień w kalendarzu Starosty Górowskiego Kazimierza Boguckiego i wicestarosty Grzegorza Kordiaka rozpoczął się od spotkania z młodzieżą, która walczyła o zdobycie na jeden dzień fotela starosty powiatu górowskiego. Starostowie wręczyli uczniom naszych szkół średnich podziękowania za udział w zorganizowanym przez nich konkursie. Wyłoniono też zwycięzcę. Po spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej zainteresowani mieli okazję usiąść w fotelu włodarza powiatu. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.

- Póki co nie informujemy o tym, kto został młodzieżowym starostą w 2019 roku. Chcę najpierw przekazać tę informację radnym Rady Powiatu Górowskiego – mówi starosta Kazimierz Bogucki.
Tak też się stanie, gdyż zaplanowano, że jednodniowy starosta swój urząd obejmie w dniu, na który zaplanowano najbliższe posiedzenie rady. Wtedy też otrzyma symboliczną nagrodę rzeczową. Również tego dnia w gmachu starostwa zjawi się klasa zwycięzcy. Będzie to praktyczna lekcja wiedzy o społeczeństwie i samorządzie.
- Zaplanowaliśmy, że po sesji młodzież spotka się z pracownikami starostwa, którzy opowiedzą o kompetencjach urzędu i o tym jakie sprawy załatwia się w starostwie – mówi wicestarosta Grzegorz Kordiak. – Licealiści wchodzący w dorosłe życie najczęściej odwiedzają wydział komunikacji przy okazji wyrabiania prawa jazdy czy też rejestracji pierwszego samochodu, dlatego głównym punktem spotkania będzie pogadanka z naczelniczką tego wydziału. W planie między innymi spotkanie z kierownikiem Centrum Zarządzania Kryzysowego, który opowie o ważnych kwestiach bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia – dodaje G. Kordiak.
Do urzędu wpłynęło kilkanaście prac, wszystkie były bardzo ciekawe i pozwalały spojrzeć na nasz region z punktu widzenia nastolatków. Komisja konkursowa nie miała wcale łatwego zadania.
Ze względu na duże zainteresowanie i częste pytania władze powiatu rozważają zorganizowanie w 2020 roku konkursu o fotel starosty skierowanego do seniorów. Patrząc na statystki GUS – nasze społeczeństwo się starzeje. Warto nawiązać kontakt z zaangażowanymi osobami, które chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami.
(Powiat Górowski)
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.