TworzymyGłos Regionu

Nie marnuj dobrego jedzenia. Napełnij Lodówkę Społeczną

Piątek, 26 lipca 2019 o 14:24, aktualizacja Wtorek, 20 sierpnia 2019 o 13:15, autor: 0 1758
Nie marnuj dobrego jedzenia. Napełnij Lodówkę Społeczną

Ciekawa, społeczna inicjatywa w Górze. Powstała tzw. Lodówka Społeczna. Jeśli masz za dużo jedzenia i nie chcesz, aby się zmarnowało to włóż je do lodówki. Na pewno znajdzie sie potrzebujący, który z niej skorzysta.

Żywność, którą zamierzamy schować w lodówce, powinna być zapakowana oryginalnie. Nie może być zepsuta, tylko nadawać się do spożycia. 

Co w przypadku, gdy gospodyni przyrządzi swoje danie i postanowi je w społecznej lodowce umieścić? W takim wypadku należy do opakowania przykleić karteczkę z datą przyrządzenia posiłku. Zarówno płynne potrawy, jak i o charakterystycznym zapachu wkładajmy do szczelnych opakowań.

Proste rozwiązanie, przygotujesz potrawę czy kupisz i umieszczasz w lodówce. Potrzebujący wyciąga i konsumuje. Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w potrzebie.

(Foto: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.