TworzymyGłos Regionu

Ola Monkiewicz wicemistrzynią Europy

Wtorek, 10 lipca 2018 o 16:21, aktualizacja Wtorek, 24 lipca 2018 o 14:30, autor: 0 2666
Ola Monkiewicz wicemistrzynią Europy

Aleksandra Monkiewicz, mażoretka grupy "Delicje" Niechlów oraz Mistrzyni Polski zaprezentowała się na Mistrzostwach Europy,  które odbyły się 8 lipca w Pradze. Ola wróciła do domu z kolejnym medalem oraz tytułem wicemistrzyni Europy w kategorii solo buława junior. Duma i ogromne wzruszenie, to uczucia, które towarzyszyły jej stojąc na podium.

Ola trenuje z buławą zaledwie pół roku, dlatego sam udział w Mistrzostwach Europy Mażoretek  jest jej szczególnym osiągnięciem.

“Aby ten sukces był możliwy - czytamy na Fanpag’u “Delicje” Niechlów, potrzebna była zarówno ciężka praca i samodyscyplina, wsparcie najbliższych, oraz koleżanek z zespołu, treningi pod okiem pani Kamili Rzepiela Drgas i jej cenne rady a także wiara, że to co się robi jest ważne i potrzebne”

Przygoda Oli z tańcem mażoretkowym rozpoczęła się trzy lata temu, kiedy w Domu Kultury w Niechlowie postanowiono zorganizować zajęcia z tego sportu.

-  Wcześniej miałam styczność z podobnymi występami tylko na różnych festynach - mówi nam Ola. Szybko pokochałam ten sport, od zawsze uwielbiałam tańczyć a teraz miałam okazję to rozwijać. Myślę, że moja trenerka miała duży wpływ na moje marzenia to ona mnie zainspirowała i posłużyła jako przykład. Kiedy w lutym na treningu dowiedziałam się, że w tym sezonie zostanę solistką byłam ogromnie szczęśliwa. Po trzech latach starania się wreszcie dostałam tę możliwość.

W kwietniu tego roku Ola zadebiutowała na Mistrzostwach Polski Zachodniej we Wschowie gdzie zdobyła złoty medal i nominację na Mistrzostwa Polski.

- Mojego szczęścia nie dało się wtedy opisać, ale jeszcze intensywniej zabrałam się za treningi, które zaowocowały na Mistrzostwach Polski, gdzie zostałam Mistrzynią Polski - mówi mażoretka.

To właśnie ten tytuł otworzył  przed Olą drzwi do zawodów międzynarodowych - Mistrzostw Europy w Pradze.

Jak sama Ola mówi, na Mistrzostwach Europy wystąpiła także dzięki wielkiej pomocy Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Niechlowie, Katarzynie Kurdek.

- Stojąc na podium - mówi wicemistrzyni, czułam olbrzymie wzruszenia, poczucie, że moje wszystkie trudy i wysiłki na treningach wreszcie się opłaciły. Czułam też dumę wynikającą z możliwość reprezentowania zarówno Polski jak i całego zespołu Delicje Niechlów na tak ważnym wydarzeniu.

Gratulujemy i życzymy jak najwięcej takich sukcesów!

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.