TworzymyGłos Regionu

Pasowanie i ślubowanie

na ucznia w rzemiośle

Środa, 20 listopada 2019 o 13:46, autor: 0 1456
Pasowanie i ślubowanie

14 listopada był ważnym dniem w Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze. Uczniowie złożyli ślubowanie i pasowano ich na uczniów pierwszych klas Branżowej Szkoły I stopnia. W uroczystości udział wzięli m. in. Kazimierz Bogucki - starosta i Grzegorz Kordiak - wicestarosta. 

Uroczyście wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Później odbyło się ślubowanie na sztandar klas pierwszych: IPA, IPB, IGA, I GB, I GC. Co ślubowali uczniowie?

Dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować, szanować, chronić pracę rzemieślnika, okazywać szacunek wszystkim pracownikom szkoły i przełożonym w zakładach pracy.

Po ślubowaniu odbyło się uroczyste pasowanie wyróżnionych uczniów przez przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych:
- Starszego Cechu pana Eugeniusza Stankiewicza
- Pierwszego Podstarszego Cechu pana Franciszka Tomaszewskiego.

Do pasowania przystąpili uczniowie klas:
- kl. IPA: Pieńkos Tomasz;
- kl. IPB: Miszczyk Damian, Rybicki Mateusz;
- kl. I GA: Huchrak Jakub, Janaszkiewicz Jakub, Wolicki Krzysztof;
- kl. I GB: Ścibak Przemysław, Popiołek Oskar, Szalkowski Jakub, Sozański Kacper, Bukowski Jakub, Gawda Łukasz, Jankowski Patryk, Gołąb Łukasz, Drozdowski Kacper, Gała Bartosz, Józefów Damian, Łasisz Bartłomiej, Pryputnicki Paweł, Banasiewicz Michał, Grylak Jakub, Martyna Łukasz
- kl. I GC: Przeworska Wiktoria.

Do uroczystości uczniów przygotowywała pani Anna Panocha. Młodzież, mimo wielkiego stresu, poradziła sobie doskonale i godnie reprezentowała szkołę.

(Foto: Powiat Górowski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.