TworzymyGłos Regionu

Piękna inicjatywa. Victoria Siciny zagrali jako FC Wild Boars

Środa, 18 lipca 2018 o 16:23, aktualizacja Wtorek, 31 lipca 2018 o 10:57, autor: 2 2229
Piękna inicjatywa. Victoria Siciny zagrali jako FC Wild Boars

Drużyna Victoria Siciny zagrała w turnieju o Puchar Prezesa Zagłębia Lubin pod nazwą FC Wild Boars. W ten sposób trener Damian Wiśniewski, chciał utożsamić się oraz wesprzeć tajlandzki zespół uwięziony w jaskiniach i finalnie szczęśliwie uratowany.

Każdy zapewne słyszał o dramacie bohaterskiej drużyny z Tajlandii – FC Wild Boars i o akcji ratunkowej mającej na celu wydobycie z jaskini Tham Luang 12 członków zespołu (w wieku od 11 do 16 lat) oraz ich trenera. Akcja znalazła swoje szczęśliwe zakończenie i wszyscy są bezpieczni. Z całego świata napływa wielkie wsparcie i słowa wielkiej otuchy.

Prezydent światowej federacji Gianni Infantino wyszedł z inicjatywą i zaprosił cały zespół na niedzielny finał mundialu. Działacze Manchester United zaprosili tajlandzki zespół na mecz rozgrywany na Old Trafford. Benfica Lizbona z kolei wysłała zaproszenie na tygodniowy pobyt na jednym ze swoich obozów piłkarskich. Szczęśliwie uratowanych chłopców zaprosił też do siebie Real Madryt i FC Barcelona.

Na pomysł wsparcia i zjednoczenia się z tajlandzką drużyną wpadł również zawodnik i trener grup młodzieżowych Victoria Siciny – Damian Wiśniewski, który doskonale zna realia odpowiedzialności jaką za sobą niesie praca z dziećmi i młodzieżą. Postanowił on zgłosić drużynę do Turnieju o Puchar Prezesa Zagłębia Lubin o nazwie FC Wild Boars, w której na co dzień trenują i grają chłopcy z Tajlandii.

"W ten sposób chciałbym utożsamić się z najbardziej inspirującą i odważną drużyną, której kibicował cały świat. Do akcji włączyła się także „FESTA SPORTSWEAR”, która wykonała projekt i sponsorowała koszulki abyśmy i my mogli wykonać malutki gest w stronę chłopaków i jego trenera! "Czytamy na fanpagu klubu.

Turniej odbył się 15 lipcana obiektach Akademii Zagłębia Lubin. Pierwszy mecz rozegrano o godzinie 9:00. W składzie oprócz zawodników Victorii, zagrali piłkarze Sokoła Niechlów, Miedzi Legnica, Chrobrego Głogów, SMS Łódź i Avia Siedlnica. Mimo, że FC Wild Boars  zajęli 4 miejsce w turnieju, najważniejsza jest jednak piękna inicjatywa chłopaków, o której bardzo dobrze wypowiadali się organizatorzy turnieju.

Piłkarze Zagłębia Lubin podpisali koszulkę meczową, którą piłkarze Victoria Siciny chcą wysłać do klubu z Tajlandii.

(julka fanpage Victoria Siciny)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Endii
18.07.2018 19:57

Szacuneczek!!!

avatar
~Laki
18.07.2018 23:15

Super inicjatywa! Wielkie brawa dla pomysłodawcy ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.