TworzymyGłos Regionu

Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego

Wtorek, 06 sierpnia 2019 o 11:29, aktualizacja Wtorek, 03 września 2019 o 10:15, autor: 0 1291
Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego

W Wąsoszu, po raz pierwszy będzie można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą mieć wpływ na zarządzanie gminą oraz wydatki. Wystarczy pomysł, jak zmienić swoje najbliższe otoczenie. Każdy może zgłosić projekt.

Jak poinformował burmistrz, wartość projektów wyniesie 200 tys. zł. Środki mogą być przeznaczone na projekt inwestycyjny (np. remontowy) lub niemajątkowy (społeczny). Ich wartość, nie może przekroczyć odpowiednio 150 tys. zł lub 50 tys. zł.

Każdy uprawniony mieszkaniec, który ukończył 18 lat i jest zameldowany na terenie gminy, może złożyć propozycję projektu. Projekt zawarty na odpowiednim formularzu, musi poprzeć 10 uprawnionych mieszkańców. Wersję papierową wniosku należy dostarczyć do siedziby Urzędu Miejskiego, w dniach 1-30 września. Można też przesłać na adres: Urząd Miejski Wąsosza, Pl. Wolności 17, 56-210 Wąsosz (z dopiskiem: Budżet Obywatelski 2020).

W terminie 1-10 października, zespół konsultacyjny zweryfikuje pod względem formalno-merytorycznym projekty. Ogłoszenie propozycji dopuszczonych do głosowania projektów, nastąpi w dniach 11-15 października. Baza projektów będzie podzielona na dwa okręgi: I - miasto Wąsosz, II - miejscowości wiejskie). Głosowanie odbędzie się od 16 do 30 października w siedzibach: Urzędu Miejskiego (Pl. Wolności 17), Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Krzywa 11), Zespole Placówek Kultury (ul. Zacisze 10 D).  Do 8 listopada zostanie ogłoszona lista wybranych projektów, które zostaną zrealizowane w 2020 roku. 

Formularz zgłoszeniowy można pobrać w urzędzie (pok. nr 20) lub na stronie internetowej Gminy Wąsosz.

(Foto: Gmina Wąsosz)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.