TworzymyGłos Regionu

Przyjechał kraść elektronarzędzia

kradzionym samochodem

Piątek, 14 lutego 2020 o 22:44, autor: 0 409
Przyjechał kraść elektronarzędzia

Policjanci górowskiej komendy zatrzymali mieszkańca gminy Jemielno, który pojechał kradzionym samochodem kraść elektronarzędzia. Policjanci udowodnili mu również kradzież motocykla a za wszystkie czyny odpowie przed sądem w warunkach recydywy.

We wtorek, 11 lutego br Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał zgłoszenie o „kręcących się” po domostwach nieznanych osobach. Policjanci, którzy udali się we wskazane miejsce nikogo nie zastali jednak prowadzili obserwację. Po pewnym czasie zauważyli zaparkowany na obrzeżach wioski samochód. Zatrzymali również osobę, która znajdowała się nieopodal zarośli. Jak się okazało był to mieszkaniec gminy Jemielno. W kieszeni miał klucze do zaparkowanego busa, który po sprawdzeniu okazał się skradziony na terenie województwa lubuskiego.  

W trakcie czynności policjantów okazało się, że z kilku pomieszczeń gospodarczych w wiosce nieopodal zginęły elektronarzędzia, radio samochodowe oraz wiertła. Udało się je odnaleźć ukryte w krzakach dzięki pomocy psa służbowego. Utracone przedmioty wróciły do właścicieli, a mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Czynności policjantów pozwoliły na udowodnienie mu również kilku innych kradzieży. 32-letni mieszkaniec gminy Jemielno odpowie również za kradzieże, których dokonał w styczniu tego roku. Jego łupem padł wówczas motocykl, łańcuch do pilarki spalinowej, silnik elektryczny oraz antenę satelitarną. Łączna kwota poniesionych przez pokrzywdzonych strat wyniosła ponad 7,5 tysiąca złotych. Z uwagi na to, że 32-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu odpowie za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

Oficer Prasowy KPP w Górze
kom. Agnieszka Połczyk

(Źródło: KPP Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.