TworzymyGłos Regionu

Służby zapobiegły dwóm próbom samobójczym

- w miniony weekend

Wtorek, 09 czerwca 2020 o 12:01, aktualizacja Wtorek, 09 czerwca 2020 o 16:03, autor: 0 1822
Służby zapobiegły dwóm próbom samobójczym

Błyskawiczne działanie i dobra współpraca strażaków z KP PSP, OSP Chróścina oraz policjantów z KPP w Górze pozwoliły udaremnić próby samobójcze.

W dniu 6 czerwca 2020 r.  około godziny 19:00 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Górze w płynęło zgłoszenie o człowieku próbującym skoczyć z balkonu na ul. Korczaka w Górze - relacjonuje st. kpt. inż. Kamil Rogasik. Strażacy udali się na miejsce zdarzenia dwoma zastępami SHD 25 oraz GBA 2,5/36. Z relacji świadków dowiedzieli się, iż niedoszły samobójca jeszcze przed ich przyjazdem zdążył przemieścić się do mieszkania. Nie tracąc ani minuty, lokalni strażacy wyposażeni w sprzęt do ratownictwa medycznego, udali się bezpośrednio do mieszkania wskazanego przez świadków. Poprzez uchylone drzwi dostrzegli plamy krwi, które wskazywały, że doszło do masywnego krwotoku. Strażacy wraz z funkcjonariuszem policji weszli do środka i niezwłocznie zlokalizowali osobę leżącą w wannie z okaleczonymi dłońmi. Przystąpili do udzielania pomocy medycznej. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala

Niestety, 8 czerwca w godzinach wieczornych doszło do kolejnego zdarzenia związanego z próbą samobójczą. Tym razem w lesie, w pobliżu cmentarza przy miejscowości Witoszyce. Po szybkim rozpoznaniu nie stwierdzono obecności zgłaszanej osoby w okolicy. Dopiero dojeżdżające OSP Chróścina natknęła się na poszukiwanego, dzięki czemu niedoszły samobójca został ujęty przez Policję. 

Takie interwencje są zawsze trudne, ale jednocześnie dają największą satysfakcję i świadomość, że dzięki swojemu zaangażowaniu oraz szybkości działania mundurowi wykonali najważniejsze zadanie - uratowali ludzkie życie. - pisze kom. Agnieszka Połczyk, Oficer Prasowy KPP w Górze.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.