TworzymyGłos Regionu

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3

Środa, 25 kwietnia 2018 o 09:39, aktualizacja Środa, 16 maja 2018 o 09:53, autor: 0 2138
Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze odnieśli duży sukces w Ogólnopolskim konkursie Galileo. Aż  troje uczniów zdobyło tytuł laureata, a pięciu wyróżnienie.

Ogromny sukces osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze w Ogólnopolskim konkursie Galileo z matematyki i chemii. W klasyfikacji z części matematycznej tego konkursu troje uczniów zdobyło tytuł laureata, a pięciu wyróżnienie.

W kategorii klasy III gimnazjalne - Weronika Olszak z kl. IIIC zdobyła 5 miejsce w Polsce i tytuł laureata, Adam Zeid (IIIB) - 9 miejsce w Polsce i również tytuł laureata, a Klaudia Kucharska (IIIA) 15 miejsce w kraju i wyróżnienie.

W kategorii klasy II gimnazjalne - 4 miejsce w Polsce zdobył Kacper Skwarek z kl. IIA, a Aleksandra Michalska (IIA) i Kacper Fiałkowski (IIA) zdobyli 15 miejsce i wyróżnienie w kraju.

Do grona wyróżnionych dołączyli również uczniowie klasy 4 i w swojej kategorii Marcin Felski (IVA) zdobył 11 miejsce w Polsce oraz wyróżnienie, a Hubert Korol (IVA) 15 miejsce i również wyróżnienie.

W kategorii chemia klasy III gimnazjalne gratulacje należą się Natalii Guleckiej (IIIB), która zdobyła 11 miejsce w Polsce i wyróżnienie. Natalia pracowała pod kierunkiem pani Elżbiety Ruszkiewicz, a wyróżnionych z matematyki przygotowywały panie Anita Heinze-Kasprzak i Iwona Misztal-Swojak.

W konkursie tylko z województwa dolnośląskiego brało udział 1793 uczniów. Test niezależnie od przedmiotu i klasy składał się z 26 pytań. Do każdego pytania przypisano 4 możliwe odpowiedzi. Za poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymywał +1 punkt, a za błędnie zaznaczoną –1 punkt.(Oficjalna Strona Urzędu Miasta i Gminy Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.