TworzymyGłos Regionu

Zakup 32 laptopów w ramach projektu "Zdalna Szkoła"

- sprzęt dla uczniów

Wtorek, 14 kwietnia 2020 o 12:39, autor: 0 895
Zakup 32 laptopów w ramach projektu

Gmina Góra złożyła wniosek, który został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Wysokość przyznanych środków naszej gminie to 70 000,00 zł.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

W ramach tego programu zakupiono 32 laptopy, które zostały dostarczone do Urzędu Miasta i Gminy w Górze. Sprzęt będzie przekazany w dniu dzisiejszym do szkół, a następnie udostępniony uczniom. Po zakończeniu zdalnego nauczania, sprzęt będzie do dyspozycji szkół.

(Źródło: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.