TworzymyGłos Regionu

20-lecie Teatru Adamus

Jubileusz w auli LO

Środa, 20 listopada 2019 o 14:14, autor: 0 1974
20-lecie Teatru Adamus

14 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe Teatru "Adamus". Do auli LO w Górze przybyli goście, m.in. burmistrz Irena Krzyszkiewcz, starosta Kazimierz Bogucki, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, byli aktorzy Teatru, dyrektorzy placówek oświatowych oraz przedstawiciele instytucji.

Dyrektor Magdalena Mielczarek krótko przypomniała historię "Adamusa". Podziękowała osobom, dzięki którym teatr powstał i mógł się rozwijać. Wręczyła bukiet kwiatów Maciejowi Kostyk - pomysłodawcy oraz Irenie Krzyszkiewcz - ówczesnej dyrektor szkoły. 

Dolnośląski Kurator Oświaty podziękował za wieloletnią działalność, wkład w rozwój kultury i młodzieży. Starosta górowski podziękował Maciejowi Kostyk oraz Magdalenie Mielczarek za działalność teatru. Burmistrz Krzyszkiewicz podziękowała pomysłodawcy "Adamusa" za wkład w rozwój talentów aktorskich uczniów - dziś można ich podziwiać na deskach wielu polskich teatrów. Gratulowała też 20 lat działalności, życzyła dalszych sukcesów.

Na końcu przemówił Maciej Kostyk. Przytoczył anegdoty i wydarzenia, które zapadły w pamięć. W swoim występie, teatr zaprezentował młodzież we współczesnej rzeczywistości. Po występie przyszedł czas na urodzinowy tort.

(Foto: Gmina Góra)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.