TworzymyGłos Regionu

Bój o szpital w Górze

Wtorek, 21 sierpnia 2018 o 12:19, aktualizacja Poniedziałek, 10 września 2018 o 10:56, autor: 10 11871
Bój o szpital w Górze

Poniedziałkowe popołudnie przejdzie do historii górowskiej społeczności. Pierwszy raz od wielu lat mieszkańcy 13-tysięcznego miasta wyszli na ulice wyrazić swoje niezadowolenie. 

20 sierpnia na placu Bolesława Chrobrego w Górze odbyła się pikieta obywatelska pod hasłem "Oddajcie nam szpital". Organizatorem akcji była Partia Zielonych i leszczyński oddział KOD. Przybyli ludzie głośno skandowali "gdzie nasz szpital?". Jednak to pytanie pozostało bez odpowiedzi. 
Głos mógł zabrać każdy. Pojawiały się skrajne opinie - od propozycji składki po 100 zł od każdego z powiatu górowskiego na reaktywację lecznicy po ... powieszenie starosty "za czułe miejsca". 
- Jestem zaskoczony, że przybyło aż tyle osób - mówi nam jeden z obecnych pikietujących mężczyzn, który w SPZOZ doczekał emerytury. - Ale dlaczego nie ma starosty, by zabrał głos? - dodaje była pielęgniarka, która na oddziale wewnętrznym pracowała ponad 30 lat. 
Wśród tłumu można było dostrzec radnego powiatowego Mirosława Żłobińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Góry Jerzego Kubickiego, sekretarza magistratu - Tadeusza Ottę czy znanego przez wszystkich chirurga, który spędził wiele lat życia w sali operacyjnej - dr Wacława Grzebielucha.
Ciężko mówić o wnioskach. Zebrani oczekiwali możliwości podpisu pod wspólną petycją, której zabrakło. Wiele osób zarzucało organizację spotkania w okresie, gdy niedawno ogłoszono termin wyborów samorządowych przypadających na 21 października. 
(julka) 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~żenujące
21.08.2018 15:38

Niesamowite, pierwszy raz w Polsce KOD zorganizował demonstrację dla zwolenników PISu . Pani z KODu rzucała hasła a zwolennicy PISu razem z KODem je wznosili. O co tu chodzi? Pani w Lesznie walczy z PIsem a do Góry przyjeżdża zwalczać za pomocą populistycznych haseł władze liberalne? Czy wam w tym KODzie zupełnie się pomieszało. Pani nawet nie wie jak się powiat nazywa - GÓRSKI??? Litości. Czy pani zna historię i problemy szpitala i kto doprowadził go do bankructwa - 40 mln długu. Powtarza jakiś dzieciak te hasła i kłamstwa o tomografie - żadni górowianie się nie składali i był on wydzierżawiony a pani z KODu zadowolona nazywa dzieciaka przyszłością? Czy pani życzy Górze aby przyszłością był PISowski populizma? Takie jaja to tylko w Górze. Chyba ktoś powinien zadać KODowi pytania o co tu chodzi - dlaczego w Górze wspólnie z PISem zwalcza za pomocą kłamliwych faktów o szpitalu władze liberalne. Swoją drogą zabawne było widzieć panie zwolenniczki Ojca Rydzyka skandujące KOdowskie hasła, ciekawe kiedy się zorienowały. Popierałem dotąd KOD - teraz przestałem. Jestescie żenujący.

avatar
~karolina
21.08.2018 21:48

Majstersztyk! No w punkt komentarz! FARSA!

avatar
~ja
21.08.2018 15:56

PIS udało się kłamstwami o szpitalu podjudzić ludzi, a teraz to samo robi KOD. Brawo. Jak PIS wygra w Górze to pojedziemy do Leszna podziękować KODowi za to.

avatar
~anonim
21.08.2018 18:14

A czy wy wiecie ze Pan Maciej Bogdanski posiada grupe inwalidzka odnosnie zachowania w spoleczenstwie????. Kod i zieloni to jakas bajka z Narnii bez dobrego zakonczenia. Pozdrawiam Anonim

avatar
~Po prostu Gorowianin
21.08.2018 18:44

Znowu wpisy sa polityczne zadna osoba.nie powiedziala ZE KURDE W TEJ NASZEJ CUDOWNEJ GORZE POTRZEBNY JEST SZPITAL,nie wywlekacie kody pisy czy inne ugrupowania? Ciekawe czy ktos z nas zrobil cos wiecej w sprawie szpitala niz ta jakas tam partia zielonych czy kot???

avatar
~Obserwatorka
22.08.2018 00:33

W Górze szpital jest potrzebny niewątpliwie. Zastanawia mnie tylko 1 fakt. Szpitala nie ma od dawna a pikieta zorganizowana dopiero teraz, przed wyborami. Dlaczego nie rok temu?

avatar
~mik
22.08.2018 11:53

Czy z tym panem od Zielonych jest wszystko w porządku? Bo zaczynam mieć poważne wątpliwości.

avatar
~pk
22.08.2018 12:07

Pan Bogdański z Zielonych pisze na facebooku w stylu 10-latka na takim poziomie, przepraszam bardzo ale to (...). Sprawdźcie sobie zresztą na fejsie

avatar
~masakra
24.08.2018 12:57

Kiedy Góra przestanie być pośmiewiskiem??/ w Rudnej ma być powiększone śmietnisko ma podobno być jednym z największych w Europie, myślę że ludzie powinni tym się zająć,bo szpitala i tak już nie będzie i to strata czasu miejcie trochę wyobraźni skąd wziąć wykwalifikowaną kadrę jak spełnić obecne wymogi dla szpitali, no chyba że ten pan z zielonych w tej czapeczce będzie ordynatorem.

avatar
~masakra 2
29.08.2018 09:27

Słuchaj i czytaj dalej oszołomów z Rudnej. Na tym samym portalu jest pewne sprostowanie. Poczytaj. A nie powielasz głupoty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.