TworzymyGłos Regionu

Brawurowa jazda i wyprzedzanie „na trzeciego”.

O mały krok od tragedii (VIDEO)

Piątek, 19 sierpnia 2022 o 13:09, autor: 0 1096
Brawurowa jazda i wyprzedzanie „na trzeciego”.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się górowianin, którego nagrała kamera samochodowa. Mężczyzna wyprzedzał na „trzeciego”, zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze. Z naprzeciwka jechała kobieta z trójką dzieci. Dzięki szybkiej i rozsądnej reakcji kierującej, nie doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

Górowska policja została powiadomiona, że w miejscowości Kruszyniec, kierujący samochodem Dacia, jadąc z nadmierną prędkością, wyprzedzał „na trzeciego”. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę samochodową, umieszczoną w jednym z wyprzedzanych pojazdów.

Kierujący samochodem Dacia w brawurowy sposób zaczął wyprzedzać dwa pojazdy, zmuszając innych kierowców do gwałtownego hamowania i nagłego zjechania na pobocze. Z naprzeciwka jechała kobieta z trójką dzieci w wieku 4 lata, 8 lat i 10 lat. Dzięki szybkiej i rozsądnej reakcji kierującej, która zjechała na pobocze, nie doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Ponadto w jednym z wyprzedzanych samochodów, jechało również małżeństwo z 9-letnim synem. Nieodpowiedzialny kierowca nie zatrzymał się, lecz z jeszcze szybszą prędkością odjechał w stronę Góry.

Policjanci ustalili, że kierującym był 66-letni, mieszkaniec Góry. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym inne niż kolizja. Za rażące wykroczenie w ruchu drogowym mężczyzna teraz odpowie przed sądem.

Pamiętaj! Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność, nie tylko za nas samych, ale również za przewożone osoby, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni na drodze i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowania innych kierowców, ponieważ możemy uchronić czyjeś zdrowie i życie!


mł.asp. Małgorzata Nieborak

Tekst/foto/video: KPP Góra

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.