TworzymyGłos Regionu

Budżet Obywatelski na 2020

Środa, 04 września 2019 o 11:33, aktualizacja Poniedziałek, 09 września 2019 o 11:05, autor: 0 2175
Budżet Obywatelski na 2020

Ruszyła już edycja Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok w Górze. Dzięki niemu mieszkańcy maja wpływ na rozdysponowanie środków pieniężnych na zadania, które okażą się najważniejsze. Do kiedy można złożyć wniosek?

Na stronie internetowej gminy, w specjalnej zakładce Budżet Obywatelski znajdą się wszystkie informacje dotyczące przyszłorocznego budżetu. Tam dostępny do pobrania jest wniosek zgłoszeniowy oraz lista poparcia wniosku. Wydatki w ramach budżetu wynoszą 200 000 zł. Kwotę podzielono na dwie pule:
- miasto Góra – 120 tys. zł.
- sołectwa Gminy Góra – 80 tys. zł.

Wnioski można składać do 23 września. Do wniosku należy dołączyć listę poparcia podpisaną przez minimum 7 mieszkańców. Muszą mieć ukończone 18 lat i mieszkać na terenie, którego dotyczy wniosek. Uzupełnione wnioski z listami poparcia należy złożyć w Punkcie Informacyjnym UMiG Góra lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Górze, ul. Mickiewicza 1, 56-200 Góra z dopiskiem „BUDŻET OBYWATELSKI”. Wnioski można również składać elektronicznie. Wtedy należy skany podpisanych dokumentów wysłać na adres budzet.obywatelski@gora.com.pl .

Po weryfikacji wniosków przez komisję, głosowanie odbędzie się od 9 do 23 października. Wyniki zostaną ogłoszone 4 listopada. Będzie można się z nimi zapoznać na stronie internetowej, tablicy ogłoszeń. Wszelkich informacji udzieli pracownik Wydziału Finansów pod nr 65 544 36 13. Na pytania odnośnie konkretnych zadań inwestycyjnych odpowiedzą pracownicy Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji.

(Źródło: UMiG Góra)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.