TworzymyGłos Regionu

Co z zabytkowym pałacem w Bełczu Wielkim?

- rozmowy z Konserwatorem Zabytków

Niedziela, 07 czerwca 2020 o 11:29, aktualizacja Niedziela, 07 czerwca 2020 o 12:14, autor: 0 1067
Co z zabytkowym pałacem w Bełczu Wielkim?

5 czerwca odbyło się spotkanie Zastępcy Wójta Gminy Niechlów Michała Frąckowiaka z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - Barbarą Nowak-Obelindą. Spotkanie dotyczyło przyszłości pałacu w Bełczu Wielki, Sicinach i rozbudowy oświetlenia w Masełkowicach.

Przedstawiciel władz podkreślił, jak ważnym elementem, dla całej gminnej społeczności, jest popadający w ruinę pałac. Z rozmów wynika obustronna chęć uratowania zabytku. 

Kolejnym ważnym tematem była możliwość uzyskania dofinansowania dla sicińśkiego pałacu. Uzyskane środki miałyby być spożytkowane na zabezpieczenie tego miejsca przez niszczeniem. Przede wszystkim należałoby osuszyć budynek i odprowadzić wody opadowe. 

Ostatnim tematem, którym zajęto się podczas rozmowy była sprawa oświetlenia w Masełkowicach. Ze względu na folwarczną zabudowę występują trudności w uzyskaniu pozwoleń. 

Mamy nadzieję, iż spotkanie pociągnie za sobą konkretne działania.

źródło: niechlow.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.