TworzymyGłos Regionu

Dolnośląska Autostrada Rowerowa w Gminie Niechlów!

Czwartek, 26 listopada 2020 o 11:19, aktualizacja Czwartek, 26 listopada 2020 o 11:23, autor: 1 1678
Dolnośląska Autostrada Rowerowa w Gminie Niechlów!

Gmina Niechlów przystąpiła do Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna. Stowarzyszenie to skupia kilkadziesiąt dolnośląskich samorządów i jest inicjatorem Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej, która będzie przebiegała również przez Gminę Niechlów.

Projekt zakłada odcinki dróg rowerowych, które dotrą do ponad 25 miast Dolnego Śląska. Będą biegły po dawnych liniach kolejowych, co do których samorządy uzyskają prawo do korzystania od PKP S.A. Podmiotami wspierającymi całą inicjatywę są Wody Polskie, PKP S.A., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Lasy Państwowe. Na terenie Gminy Niechlów planowane jest ponad 10 km Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej, która będzie biegła przez Klimontów, Niechlów, Żuchlów oraz Wroniniec i będzie częścią trasy Wąsosz-Góra-Głogów. Długość może jednak ulec zmianie na etapie projektowania lub uzgodnień z partnerami.

(Gmina Niechlów)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~sm
12.12.2020 19:29

brak działek budowlanych w Niechlowie a teren po PKP stoi pusty ścieżka rowerowa to pomysł zbędny

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.