TworzymyGłos Regionu

Jak wybrać wannę?

Sobota, 04 grudnia 2021 o 09:35, autor: 0 959
Jak wybrać wannę?

Dosyć często spora liczba osób pragnąca zakupić sobie nową wannę do swojego pomieszczenia łazienkowego odczuwa przytłaczające poczucie niezdecydowania oraz dylematu związanego z podjęciem możliwie jak najlepszego wyboru asortymentu. Dobór wanny idealnej dla swoich potrzeb zazwyczaj wiąże się z koniecznością rozpatrzenia wielu czynników i cech różnych produktów, aby ostatecznie być w stanie wybrać tę jedną jedyną, która najbardziej będzie nam odpowiadała.

Z zasady jest to trudne zadanie do wykonania, gdyż rynek ogólnoświatowy w trosce o klienta zaopatruje nas w oferty wyjątkowo zróżnicowane uwzględniające rozmaite stylistyki oraz rodzaje wykonania określonych wanien. Niestety ogrom wyboru wiąże się także z trudnością podjęcia właściwej decyzji, i jest to zauważalne szczególnie w przypadku wanien, gdyż zasadniczo każdy model posiada szereg cech unikatowych wyłącznie dla siebie.

Kolejnym również znaczącym aspektem utrudniającym nam podjęcie wyboru jest zróżnicowanie kształtów oraz form wanien. Personalizacja ta jest stosowana w celu zapewnienia klientom możliwości dopasowania asortymentu do przestrzeni o określonym uwarunkowaniu względem ścian oraz do zmieszczenia wanny w pomieszczeniach o ograniczonej sferze wolnego miejsca. Ułatwienie to ma zwyczaj jednak kłopotać klientów, którzy najczęściej po prostu nie mają pojęcia czy dana wanna sprawdzi się lepiej od innego wariantu w ich indywidualnym przypadku.

Jak zatem podjąć się tematu wyboru możliwie jak najbardziej odpowiedniej wanny dla swoich potrzeb, oraz na jakie aspekty oraz cechy warto jest zwrócić swoją szczególną uwagę w momencie przeglądania dostępnych na rynku ofert? Odpowiedzi na te pytania oraz inne zagadnienia z nimi związane znajdziecie już w naszym artykule.

Jakie rodzaje wanien możemy wyróżnić?

Często największym czynnikiem wpływającym na kontrasty zachodzące między danymi rodzajami wanien jest rozróżnienie ich metody wykonania. Choć często możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, to właśnie materiał struktury wanny wpływa na jego właściwości oraz generalne przeznaczenie do konkretnych zastosowań lub funkcjonalności. Przeważnie bierzemy pod uwagę wyłącznie cztery osobne metody wykonania wanien:

  • Stalowe,
  • Żeliwne,
  • Akrylowe,
  • Marmurowe.

Jakimi cechami odznaczają się wanny stalowe?

Produkowane dziś wanny stalowe znacząco różnią się od tych, które miały zaszczyt niegdyś gościć w większości polskich domów. Największa ich zmiana polega obecnie na zastosowaniu mniejszych warstw emalii, przez co prawdopodobieństwo powstania odprysków jest znacznie niższa niż kiedyś. W samej swojej budowie są to wyjątkowo solidne i odporne na uszkodzenia wanny, ale również cechują się dosyć sporą wagą. Zatem jeśli będziemy chcieli się decydować właśnie na zakup tego typu wanny, bądźmy przygotowani na to, że do wniesienia wanny do mieszkania będzie nam potrzebna pomoc przynajmniej kilku osób. Natomiast ich dość istotnym atutem jest brak konieczności zastosowania żadnego stelaża bądź obudowy, żeby być w stanie z nich w pełni funkcjonalnie skorzystać.

Czym wanny żeliwne potrafią się wykazać?

Sporo osób ta informacja może zaskoczyć, aczkolwiek w dzisiejszych czasach wanny wykonane z żeliwa są najczęściej postrzegane jako rarytas luksusu oraz majętności. Ich wykonanie w dużej mierze należy do najwyższego możliwego sortu spośród wszystkich innych rodzajów wanien, a ich obecność w łazienkach często samo w sobie wzbogaca wystrój pomieszczenia o atmosferę elegancji oraz estetycznej schludności. 

Adekwatnie do jakości, jaką oferują te właśnie wanny, ich ceny również sięgają wysoko, przez co prawdopodobnie nie uświadczymy ich w wielu domach oraz wnętrzach. Warto zaznaczyć, że podobnie do wanien stalowych, wariant żeliwny także ma tendencję do posiadania sporej wagi. Co ciekawe, wanny te również posiadają wiele osobliwych odmian, z czego duża część cechuje się zastosowaniem specjalnych nóżek lub podstawek podpierających przedmiot. Przy ich zastosowaniu możemy nie tylko ładnie udekorowań swoją łazienkę, ale także istnieje opcja ich wykorzystania we wszelkich rodzajach pokojów kąpielowych, gdzie takie rozwiązanie prezentowałoby się szczególnie imponująco.

Co należy wspomnieć w kontekście wanien akrylowych?

Wanny akrylowe od samego momentu pojawienia się na rynku były bardzo popularne i często rekomendowane wśród opinii publicznej. Fakt ten wynika z ogromu zalet, jakimi cechowały się wanny wykonane właśnie z tego materiału. Między innymi można wyróżnić ich bardzo niską wagę w porównaniu do konkurencyjnych wariantów wanien, gdyż wynosi zazwyczaj wyłącznie 20 kg oraz godną pochwalenia jest właściwość akrylu, która umożliwia wodzie wolniejsze schładzanie. Ponadto, akryl jest wyjątkowo przyjemnym surowcem w dotyku, który bardzo łatwo się czyści oraz zapobiega rozwojowi bakterii, oraz grzybów na jego powierzchni.

Co wyróżnia wanny marmurowe od pozostałych rodzajów?

Wanny marmurowe w rzeczywistości tak naprawdę w większości przypadków wykonane są z materiału przypominającego wyglądem marmur. Co może zdziwić, fakt ten nie zmienia jednak to ich prestiżowości, gdyż w praktyce mają wiele cech, których pozostałe rodzaje wanien mogą wyłącznie pozazdrościć. Materiał, z którego są wykonane, jest ciepły w dotyku, zatem woda kąpielowa zachowa swoją temperaturę na znacznie dłużej. Ponadto struktura wanny wykazuje się również dźwiękochłonnością, co może nam umilić odbywaną kąpiel. Wytrzymałość, którą oferuje taka wanna, również jest godny podziwu poprzez swoją odporność na zarysowania oraz odpryski.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.