TworzymyGłos Regionu

Joanna Lorenc z brązem na Supermaratonie Stulecia - bieg na 100 km

Środa, 14 listopada 2018 o 16:14, autor: 0

10 listopada Joanna Lorenc z Klubu Sportowego "Endorfiny Wąsosz" stanęła na starcie Supermaratonu Stulecia , który rozgrywany był z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mimo kilku kryzysów Joanna wywalczyla brązowy medal! Marzenia naprawdę się spełniają!!! Tylko jest jeden warunek : trzeba ich naprawdę pragnąć, tak na maxa, z całych sił! Wiem o tym!!! - napisała na swoim profilu fb Joasia.

Bieg odbył się na terenie AWF Warszawa. Uczestnicy biegu zmierzyli się ze sobą na dystansie 100 km. Łącznie do pokonania było 65 pętli o długości 1563m każda. Była to wspólna rywalizacja zawodowców i amatorów.

O swojej wygranej  i o samym biegu Joanna Lorenc na swoim profilu FB napisała tak"

"Rok temu w rozgrywanych Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 100 km w Blizanowie podczas Supermaratonu Kalisia mimo, że zajęłam trzecie miejsce wśród pań to brak licencji PZLA pozbawił mnie brązowego krążka. Czułam wielki żal i niedosyt (ale takie są przepisy) dlatego postanowiłam, że w 2018 roku będę spróbować powalczyć o to co nie zostało mi dane.

I tak 10 listopada br. stanęłam na stracie Supermaratonu Stulecia w Warszawie, który rozgrywany był na AWF im. Józefa Piłsudskiego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Trasa biegu to głównie asfalt 65 pętli po ok. 1500 m, głównie dla psychiki ciężkie wyzwanie, ale za to plus za częsty kontakt z supportem (Paweł Ty spisałeś się na medal i to złoty . Mimo kilku kryzysów (rozstrój żołądka i upadek na kostce brukowej) ukończyłam bieg z czasem 8:24:37 co dało mi trzecie miejsce wśród pań za Gosią Pazda-Pozorską i Patrycją Bereznowską. Przegrać z takimi mistrzyniami to jak wygrać
Ale co jest dla mnie najważniejsze, wróciłam po swoje… mam brązowy medal Mistrzostw Polski 2018 r. w biegu na 100 km!!!