TworzymyGłos Regionu

Katastrofa ekologiczna na Odrze.

Tysiące śniętych ryb [KOMUNIKAT]

Środa, 10 sierpnia 2022 o 14:06, autor: 2 1629
Katastrofa ekologiczna na Odrze.

Nie zaleca się wchodzenia i kąpania się w Odrze oraz łowienia ryb i przygotowywania z nich posiłku. W związku z katastrofą ekologiczną Zarząd Wód Polskich we Wrocławiu wydał stosowny komunikat do mieszkańców i turystów. Apel dotyczy zarówno ludzi, jak i psów pod opieką ich właścicieli.

Przypomnijmy, że od kilkunastu dni z niejasnych przyczyn na Odrze obserwuje się tysiące śniętych ryb. Woda jest mętna, wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach. Jak twierdzi prezes wrocławskiego okręgu, nie istnieje możliwość, aby do takiego stanu doszło w sposób naturalny.

- Pracownicy Wód Polskich podejmują szereg czynności i działań zmierzających do ograniczenia tego problemu i znalezienia przyczyny - czytamy w komunikacie. -  Nasze służby monitorują też sytuację i pozostają w stałym kontakcie z organizacjami, które zgodnie z kompetencjami odpowiadają za zdiagnozowanie zjawiska oraz powinny również dążyć do jego usunięcia.

Aktualnie śledczy próbują ustalić, na którym odcinku rzeki nastąpił wyciek trującej substancji. W ciągu ostatnich kilku dni informacje o śniętych rybach dotyczyły rejonów miejscowości Cigacice, Bytom Odrzański i Krosno Odrzańskie. Martwe sztuki miały pojawiać się również w okolicach Słubic i dalej w dół rzeki – w Kostrzynie nad Odrą. W akcję wyławiania śniętych ryb angażują się nie tylko koła PZW zachęcone przez zarząd okręgu Zielona Góra. Do odłowu ruszyli również mieszkańcy i aktywiści.

Źródło/foto: Stowarzyszenie 515, wroclaw.wody.gov.pl/

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wędkarz
12.08.2022 00:19

A ja bardzo chciałbym zapytać, co ma do powiedzenia w tej sprawie lokalny - naszej Wschowie najblizszy kierownik Wód ....tych tego... I zapytać przy okazji kim jest i jakie kompetencje posiada ......bo my wiemy ?

avatar
~Adaś
12.08.2022 13:04

A tak niedawno, ja i p.Ula otrzymaliśmy od forumowicza "zainteresowany" opeer jak to wspaniale "kręci" się w temacie pracy i zaangażowaniu się państwowych służb i nie tylko, w problematyce retencji i gospodarki wodnej w ogólnym znaczeniu. No i cóż.... samo życie na rzece Odra "powiedziało " Wam - sprawdzam. Po co pisać samemu, są lepsi - cyt. " To jest niesamowite, że w państwie polskim , w XXI wieku, reakcji służb praktycznie nie ma. Mieszkańcy do tej pory są nieostrzeżeni. Nie ma żadnych oficjalnych alertów, choćby alertu RCB- skomentowała dr Alicja Pawelec , specjalista do spraw ochrony wód z WWF Polska". A może interesuje Pana to co powiedział senator Tyszkiewicz ? Mówił impulsywnie o służbach OŚi W w kategoriach .... dranie ! A teraz zapytam Pana - czy wie Pan ile odbyło się spotkań/zebrań od 27 lipca w tej sprawie ...... z pewnością zna Pan cyfrę .... ( nie ujawniajmy jej aby ludzi nie wkurw.....) przy kawie w dobrym towarzystwie i humorach niby chciano temu zaradzić i powiedzmy sobie ..... tylko chciano. Nie jestem pewien ale może jednak Pan zweryfikuje swoje zdanie na temat bezkosztowych "nasiadówek" i przyzna, że to w dużej mierze strata czasu ..... na emeryturze , hobbystyczne owszem . Pozdrawiam Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.