TworzymyGłos Regionu

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Czwartek, 11 sierpnia 2022 o 13:14, autor: 0 484
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Górze asp. Jarosław Lorek w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno- edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkał się z młodzieżą wypoczywającą na basenie w Górze.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Górze prowadzą cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. W trakcie wizyty mundurowy przekazał młodzieży cenne informacje dotyczące podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Wypoczywające na odkrytym basenie osoby dowiedziały się jak prawidłowo reagować na widok tonącej osoby, co zrobić w pierwszej kolejności i jak wezwać pomoc. Spotkania z młodzieżą mają na celu zwiększenie świadomości o zagrożeniach wynikających z nierozważnych działań. Pamiętajmy, że zabawy w wodzie powinny być dostosowane do poziomu umiejętności pływackich. Nie bawmy się nigdy w podtapianie, starajmy się, żeby zabawa nie doprowadziła do niebezpiecznych zachowań. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych, nie znając podłoża możemy łatwo doprowadzić do kalectwa lub rozstroju zdrowia na długie lata. Unikajmy miejsc, w których występują silne prądy i zawirowania wody, tym bardziej w porze nocnej oraz pod wpływem alkoholu.

Stosujmy się do pewnych zasad, aby uniknąć nieszczęścia. Odpoczynek nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności. Zadbajmy aby czas relaksu nie przerodził się w jakąś tragedię.

 

Pamiętaj o numerach alarmowych:

WOPR to:
Dla telefonów komórkowych: 601 100 100
Dla telefonów stacjonarnych: 0 601 100 100

 

mł.asp. Małgorzata Nieborak

Tekst/foto: KPP w Górze

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.