TworzymyGłos Regionu

„Kto nam dał Niepodległą Polskę?" Uroczyste podsumowanie już we wtorek

Sobota, 03 listopada 2018 o 13:46, aktualizacja Sobota, 03 listopada 2018 o 14:02, autor: 0 322
„Kto nam dał Niepodległą Polskę?

Starosta Górowski Piotr Wołowicz zaprasza 6 listopada 2018 r. o godzinie 10.00 do auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze mieszkańców powiatu górowskiego na uroczystość podsumowania Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbywającą się pod hasłem „Kto nam dał Niepodległą Polskę?”

6 listopada 2018 r. o godzinie 10.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze odbędzie się oficjalne podsumowanie Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 
      Starosta Górowski Piotr Wołowicz zaprosił na uroczyste podsumowanie władze wojewódzkie w osobach Wojewody Dolnośląskiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego, władze gmin, duchowieństwo, byłych Starostów Górowskich, radnych powiatowych, dyrektorów instytucji, szefów organizacji i stowarzyszeń, właścicieli firm, artystów a także mieszkańców powiatu górowskiego. 
      W uroczystości wezmą udział poczty sztandarowe górowskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i szkół powiatowych. 
Swoje wystąpienie okolicznościowe będzie mieć Starosta Górowski Piotr Wołowicz. 
Po części oficjalnej odbędzie się koncert – "Kto nam dał Niepodległą Polskę?". Zobaczymy w jego trakcie występ taneczny uczniów z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witoszycach. Usłyszymy także "Marsz Pierwszej Brygady" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze oraz Gimnazjum Dwujęzycznego w Górze, utwory w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze - m. in. piosenki: "Taki kraj" i "Niepodległość trudne słowo” oraz wiersze: "Ojczyzna" i „Polsko nie jesteś już niewolnicą”. Uczestnicy uroczystości obejrzą również film krótkometrażowy „Animowana historia Polski”. Koncert zakończy wspólne odśpiewanie „Roty”, a całość uroczystości zamknie wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Magdaleny Mielczarek. 

(Starostwo Powiatowe w Górze)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaGóraAreszt za posiadanie i udzielanie narkotyków
22.05.20190 202
Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić, kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym przez górowskich policjantów za posiadanie i udzielanie znacznych ilości narkotyków. Decyzją ...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.