TworzymyGłos Regionu

Płacili fałszywkami

Piątek, 09 listopada 2018 o 15:30, aktualizacja Piątek, 09 listopada 2018 o 15:47, autor: 0 1991
Płacili fałszywkami

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 4 mieszkańcom powiatu górowskiego, którzy wprowadzili do obrotu fałszywe banknoty stuzłotowe. Przy jednym z zatrzymanych znaleziono spore ilości narkotyków, 

Pod koniec października właściciele sklepów  i stacji benzynowych zawiadomili policję o nieznanych osobach, które płaciły fałszywymi banknotami o nominale 100 zł. Fałszywe banknoty, jak się okazuje, posiadały napis "falsyfikat", jednak przyjmujący gotówkę tego nie zauważyli. Po jakimś czasie sprzedawcy zorientowali się, że zostali oszukani. 

Górowscy funkcjonariusze zabezpieczyli fałszywe banknoty, a następnie zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie ich do obrotu. 

- Są to mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 44,19, 18 i 17 lat. Policjanci udowodnili im 8-krotne wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy. Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania 17- latka policjanci znaleźli kilkanaście porcji marihuany i amfetaminy - informuje Agnieszka Połczyk, Oficer Prasowy KPP w Górze. 

Wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków 17- latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


-  Apelujemy, aby dokładniej przyglądać się otrzymywanym banknotom. W przypadku otrzymania bądź ujawnienia fałszywego banknotu natychmiast poinformujmy najbliższą jednostkę policji - dodaje Połczyk. 

(julka)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaGóraAreszt za posiadanie i udzielanie narkotyków
22.05.20190 202
Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić, kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym przez górowskich policjantów za posiadanie i udzielanie znacznych ilości narkotyków. Decyzją ...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.