TworzymyGłos Regionu

Dogrywka w Wąsoszu. Niedźwiedź vs Stuczyk

Poniedziałek, 22 października 2018 o 14:28, autor: 37 4133
Dogrywka w Wąsoszu. Niedźwiedź vs Stuczyk

W Wąsoszu żadnen z trzech kandydatów na burmistrza nie uzyskał 50% głosów. W II turze, 4 listopada zmierzą sie ze sobą Zbigniew Stuczyk oraz Paweł Niedźwiedź. 

Obecny burmistrz Wąsosza, Zbigniew Stuczyk uzyskał 43,84% głosów, Paweł Niedźwiedź 42,53% głosów. Trzecim kandydatem na burmistrza był Andrzej Mazur, sołtys Chocieborowic, który uzyskał 13,63% poparcia. Z powodu nieuzyskania przez żadnego z kandydatów 50% głosów, 4 listopada przeprowadzona zostanie II tura wyborów. 

Skład Rady Gminy:

KWW Twój Samorząd:
Jolanta Maślejak
Zbigniew Zapór
Władysław Biernacki
Andrzej Rapior
Dariusz Ptak
Ewa Dąbek
KWW Wspólnie dla gminy Wąsosz:
Tomasz Jabłoński
Wiesław Stolicki
Robert Szyjka
Renata Czaja
Tomasz Skibniewski
Ewa Golba
 
Ruch Samorządowy Piękny Wąsosz:
Krzysztof Królikowski
Zbigniew Lasak
Zbakowianie
Jacek Chorostkowski
(julka)

REKLAMA

Komentarze (37)

avatar

avatar
~Hahaha
22.10.2018 15:47

Mechanik, czas zbierać plakaty. Ktoś tu najbardziej zasmiecil naszą gminę! Poproś Chemeko, może przyjmą na pszoka:)

avatar
~Czas się zwijać
22.10.2018 18:45

Przychodzi czas na obecnego burmistrza. Ludzie w końcu po tylu latach dorośli do zmian. Szkoda tylko, że sołtys wtrącił swoje 5gr, już byłoby po wszystkim. Do roboty p. Pawle, ostatnia prosta!

avatar
~olo
22.10.2018 19:10

do Hahaha Tylko zauważ że przy takim podziale głosów to głosujący na mechanika rozdają karty.

avatar
~Hahaha
22.10.2018 20:48

Masz rację, zauważ również, że w poście nie było nic o rozdawaniu kart, i jakichkolwiek insynuacji.

avatar
~Lukas
23.10.2018 00:33

Karty rozdadza osoby które przyjdą na 2 turę a w 1 siedziały w domu i pierdzialy w stołek.

avatar
~xxxx
22.10.2018 19:56

Obecny burmistrz wiele zrobił dla Wąsosza i jest najlepszym kandydatem! P. Niedźwiedź wiele obiecuje ale nie dotrzyma słowa.. Pozatym nie jest taki jak ludzia sie wydaje otwórzcie oczy!!! To nie jest człowiek godny burmistrza

avatar
~Boooo
23.10.2018 06:19

Człowieku Pan Stuczycz już kieszenie napchal A teraz rękami i nogami się czy ma żeby nie wyszło na jaw co tam z tym smietniskiem narobił że dla tego pana podziękuj my A zmian trzeba w tym wasoszu tam tylko co chula to wiatr i nic więcej nic tam nie ma ludzie uciekają z wasosza bo tam przyszłości jak narazie niema

avatar
~ do Booo
23.10.2018 09:38

do Boooo : Masz jakies dowody zeby S oskarzac ? Paplac kazdy moze...

avatar
~Gość
22.10.2018 23:53

Tylko Pan Stuczyk dobry i godny człowiek Pan Niedźwiedź nie nadaje sie na burmistrza mozna wyczytać wiele o jego przeszłości na stronach internetowych

avatar
~Gość
23.10.2018 08:11

Dobre dobrane słowo ,, przeszłości", teraz liczy się przyszłość.

avatar
~FITI
23.10.2018 09:00

to poczytaj też o przeszłości Stuczyka.....

avatar
~Ula
23.10.2018 10:27

Pan Stuczyk wiele zrobił dobrego przykre jest to jak teraz ludzie obrażają obecnego burmistrza. Oczywiście ma Pan mój głos na wyborach

avatar
~Marcin
23.10.2018 10:39

Myślicie ze jak Paweł bedzie burmistrzem nie bedzie chapal i bedzie wam rozdawał pieniądze ? Każdy chapie jak moze takie czasy powodzenia Panie Stuczyk

avatar
~Yyy
23.10.2018 11:22

Dzień dobry to prosze wymienić co takiego pan stuczyk zrobił pomniki na rynku ??? Orliki i przedszkole ? Ludzie widzieliście rzekę orle w wasoszu jak wyglada ? To jest rzenada !

avatar
~do Yyy
23.10.2018 13:09

Szanowny Panie/Pani, otóż dużo zrobił. Przyłączył cały Wąsosz do kanalizacji miejskiej, wybudował przedszkole i klubik- wszystko jest w super miejscu, które jest bezpieczne dla dzieci i daje możliwość rozwoju i prowadzenia zajęć na pobliskim orliku lub stadionie, tuż obok także jest siłownia plenerowa, co prawda nie dla dzieci z przedszkola ale dla pozostałych grup wiekowych, oddał budynki mieszkalne dla najbiedniejszych, robi wszystko, żeby w Rawickim szpitalu traktowano nas dobrze, co sam ostatnio miałem okazje doświadczyć podczas pobytu tam. Owszem mamy wysypisko w Rudnej ale nie zapominajmy, że tam też pracują ludzie i raczej nie chcemy aby stracili pracę, a gdzieś śmieci składować trzeba i je utylizować. Mamy wyremontowaną salę gimnastyczną, nowe targowisko, na którym ludzie już nie skręcają kostek na nierównej kostce, wioski mają nowe budynki, w których mogą organizować spotkania i imprezy. Wyborcy, to że nie pisze się o tym na facebooku nie oznacza, że nic się nie dzieje, przestańcie być ślepo zapatrzeni w wyświetlacze telefonów tylko wyjdźcie na dwór i zacznijcie korzystać z tego co macie to może to da motywacje do dalszego działania dla nowego bądź starego burmistrza. Zróbcie tak, żeby chciało się Wam dawać coś nowego a nie na wszystko krytyka bo panuje wszechobecna moda na "nam się należy". Miejsca pracy na hali produkcyjnej szparagów stały puste, może dlatego, że wszyscy woleli siedzieć na facebooku i głupio pisać zamiast wziąć się za robotę. Jak dać Wam miejsca pracy i zagwarantować ludzi z zakasanymi rękawami jak takich nie ma. Lepiej wziąć zasiłek i siedzieć narzekając. Dodam, że wymieniłem kilka rzeczy które zrobił obecny burmistrz a co takiego zrobił nasz świetny wicestarosta ? Ja nie mam pojęcia. Błagam niech to ktoś napisze bo z chęcią bym porównał te dwie kandydatury.

avatar
~hehe
23.10.2018 13:24

Najlepiej dostać kase z OPS i po co pracowac....Ostatnio słyszałam że PRACA SIĘ NIE OPŁACA BO Z OPSu zasiłek zabieraja!!!! szok

avatar
~Do dzieła
23.10.2018 12:30

Przez ostatnie lata robione jest minimum, aby przetrwać. Zakład komunalny jest przykładem, zatrzymał się w latach 70 ubiegłego stulecia. Szkoły z zewnątrz wyglądają jakoś, ale wewnątrz to tragedia, zero inwestycji, na dodatek ściskanie dzieci do już przepełnionych klas jest żenujące, a szkoły w Pobielu i Plosksch świeca pustkami. Nie wspomnę o kilku firmach które mają zapewnioną pracę. Kulturalnie tez lezymy, monotematyczne imprezy co roku, oprawa w koło nich jeszcze gorsza. Bardzo slabe pozyskiwanie środków z unii. Wiele, wiele innych. Przykłady można mnożyć. Do urn 04.11. zmienimy to. Czas innemu oddać stery.

avatar
~aaa
23.10.2018 21:01

Proszę o konkrety-bardzo słabe pozyskiwanie środków unijnych tzn. jakie? Inny stery w rękach ma od ośmiu lat i już dawno osiadł na mieliźnie, a właściwie to On nigdy nie wypłynął! Czy to jest szczyt marzeń?

avatar
~oJJojjj
23.10.2018 13:19

A ja mam to gdzieś kogo wybiorą. Na moje zycie to nie będzie miało żadnego wpływu. Spełniłem swoj obowiazek obywatelski i nie głosowałem na mechanika przez małe m. Jeden czy drugi zrobia chodnik czy wyczyszczu rzeke to łaski nie robią..

avatar
~joker
23.10.2018 13:34

Mam pytanie do Pawła i jego wyborców czy prawdą jest że to p Irena będzie włodarzem a ty tylko enigmą już tak jest w niektórych gminach powiecie?, kilka punktów twojego programu to pani Irena kopiuj wklej czy jak ,odnowiła bibliotekę ty też coś tam chcesz zrobić wymieniła bramy OSP ty też coś masz w planie jeśli chodzi o OSP wiadomo ty będziesz siedział w fotelu a kto będzie rządził? nie ty!!!!! dlaczego nie potrafisz.

avatar
~xyz
23.10.2018 21:07

Przez ostatnie osiem lat Pani Irena rządziła Panem Pawłem i Panem Piotrem w powiecie, więc są do tego przyzwyczajenie. Teraz tylko dążą do zmiany adresu, a rządy zostana tak jak były. Podobno będziemy mieli również Pana Piotra jako wiceburmistrza, bo wsłpółpracowali tak fantastycznie przez dwie kadencje, że trudno im się rozstać. Apeluję o rozsądek i przemyślaną decyzję

avatar
~Krystyna
23.10.2018 13:50

Pan Stuczyk godny tego miejsca był i jest i będę głosować z rodziną na niego wiele zrobił tylko ludzie nic nie dostrzegają mysla ,ze P. Niedźwiedź każemu da prace ,mieszkanie i wszystko bedzie pięknie otoz mylicie sie nic nie zrobi. Obrażanie Pana Zbyszka jest nie na miejscu i zmuszanie do głosów na P. Niedźwiedzia każdy zagłosuje na kogo chce ja głosuje na obecnego burmistrza tak było jest i bedzie powodzenia Panie Zbyszku i proszę sie nie przejmować obelgami to świadczy jak podli są ludzie

avatar
~qq
23.10.2018 14:50

To miasto to PRL niestety.Czas na zmiany

avatar
~zoska
23.10.2018 17:15

Wystarczy przejechać się po sąsiadujących z nami gminach, żeby zauważyć jak szybko rozwijają się, Winsko, Zmigród, Scinawa, Bojanowo o Górze już nie wspone. Nasze miasto niestety wygląda mizernie. Orliki, parkingi i proste chodniki w tych gminach są budowane już we wsiach, a u nas dopiero w mieście. Nam funduje się powielane szopki zwane świetlicami. Znajdujemy się dekadę do tyłu, ale jak widać niektórym to odpowiada.

avatar
~wyborca
23.10.2018 18:54

Zbyszek trzymaj się i nie słuchaj opinii tutaj. I tak wygrasz jak za każdym razem. Paweł ci do pięt nie dorasta! Tym razem miasto Wąsosz ci pomoże. Paweł tylko obiecuje i nic nie zrobi (ps. tak było w Powiecie). A zapytajcie Pana Pawła kogo chce na przewodniczącego rady miejskiej (człowiek od MAzurka - Lasak). Ludzie opanujcie się.

avatar
~Paweł
23.10.2018 22:21

To nie wiarygodne jak Pan M. sprowadził dyskusje publiczną do parteru. Jak łatwo zapominamy o tym, co zostało w naszej gminie zrobione, jak bardzo wszystko się zmieniło. Słyszę - Stuczyk nic nie zrobił!! A jeździmy drogami gruntowymi, ścieki idą do rowów, a każdy czerpie wodę z hydroforów przy domach. Nie ma gdzie się spotkać według Pana Pawła - a kto odwiedził ostatnio Jacka na pocztowej? To są jakieś żarty!!! Ktoś czytał Niedźwiedziowy program wyborczy? Tam nic nie ma poważnego? Lanie wody, a przepraszam jest odezwa od Pani Ireny, że przejmie wszystkie drogi powiatowe - te których nie chciał nawet utrzymywać. Do rzeczy - wierzę w zdrowy rozsądek ludzi, wierzę, że pomimo nawały hejtu, ludzie potrafią dostrzec to, co udało się dla nich zrobić. Ktoś porównuje z Górą, Żmigrodem, Wińskiem. To mżonka. Żadnej z gmin nie można do siebie porównywać z wielu względów. Wiele czynników się na nie nakłada. Nie da się porównywać ich budżetów i położenia. Dziś ludzie wolą siedzieć w domach, z nosem w szklanych ekranach niż się spotykać i rozmawiać, po prostu być ze sobą. Dziś sąsiad sąsiadowi zazdrości byle czego, zamiast cieszyć się, że ten sobie radzi. Buta, arogancja i zawiść. Jak ktoś może na poważnie brać pod uwagę faceta na Burmistrza, co sprzedał szpital, bo przyjechali Panowie ze złotymi zegarkami i piórami do pisania? To jest jakaś komedia? Jak zaufać komuś, kto tydzień przed wyborami łata drogi, które od lat są zaniedbywane? Czym ktoś taki imponuje? To niebywałe. Z resztą może dziś w świetle bylejakości ludziom odpowiada bylejakość. Ja jednak się na to nie zgadzam. Stanowczo i ze zdrowym rozsądkiem oddam głos na sprawdzonego, normalnego, rozważnego człowieka jakim jest Zbigniew Stuczyk, a nie marionetkę w rękach Pani, która ma chęć, bo nie ambicję rządzić całym powiatem. To już było i żadna złotówka nie spłynęła z powiatu do gminy Wąsosz. Ja tego nie chcę. Może komuś będzie odpowiadać to, że pięć lat pójdzie w niwecz, ale mnie to nie jest obojętne. Gmina ściągnęła mnóstwo środków z zewnątrz. Mnóstwo, ale dla niektórych to i tak za mało. Mam takie nie odparte wrażenie, że niektórzy to choćby chodzili po złotych drogach to i tak by powiedzieli, że chodzą po piasku. Mam nadzieję, że nasze społeczeństwo nie upadło tak nisko, żeby wybrać człowieka, który nie potrafi podejmować decyzji i liczy, by ktoś zrobił to za niego. Pan Paweł się do tego nie nadaje. Nie trzeba nikogo obrażać, by do takiego wniosku dojść, a jeśli nawet podjąłby to w razie draki nie wziąłby na siebie takiej odpowiedzialności. Tyle w temacie. Jak ktoś nie chce zobaczyć prawdy, to jej nie dostrzeże, choćby miał ją przed czubkiem nosa, a u nas jest tak, że siebie się nie widzi, ale u sąsiada wszystko. Chyba jest za dobrze. Trzeba bata i kajdan, byśmy żyli zgodnie i się nie obrażali, byśmy widzieli to, co dla nas robi ktoś normalny, pracowity i uczciwy.

avatar
~Brawo
24.10.2018 08:59

Lekcja odrobina, kampania wyborcza została również przeniesiona do internetu , przez obecnego burmistrza. Tylko trochę spóźniona, i w kiepskim stylu. Nabieranie się na prowokację mechanika są poniżej jakiegokolwiek krytyki.

avatar
~Niedźwiedź
24.10.2018 15:55

Ja wierze że Pan Paweł sam zrezygnuje i podda się przed 2 turą. Hehe

avatar
~Xyz
24.10.2018 16:48

Organizowana jest debata. Pan Paweł zaproszenie dostał . Ciekawe czy się zdecyduje?

avatar
~Xyz
24.10.2018 17:07

Nie tak szybko- jedni jeżdżą po instrukcje na Nowogrodzka a inni do Czerniny. Więc jeszcze nie ma ustaleń. Trzeba poczekać!

avatar
~Xxx
24.10.2018 19:46

Trzymam kciuki za p .Stuczyka i nie sądzę żeby lepszym burmistrzem był P Niedźwiedź

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.