TworzymyGłos Regionu

Irena Krzyszkiewicz ubiegać się będzie o fotel burmistrza

Poniedziałek, 10 września 2018 o 12:27, aktualizacja Środa, 09 stycznia 2019 o 12:30, autor: 24 4463
Irena Krzyszkiewicz ubiegać się będzie o fotel burmistrza

Irena Krzyszkiewicz będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko burmistrza Góry. Jej kandydatura została oficjalnie ogłoszona podczas konferencji prasowej, na której Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego rekomendował jej działalność. Irena Krzyszkiewicz wystartuje z własnego komitetu wyborczego, nie będzie reprezentantką żadnej partii politycznej.

Obecny na konferencji prasowej Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego zaznaczał, że Irena Krzyszkiewicz znakomicie sprawdza się w roli włodarza. Świadczy o tym m.in rozwój miasta i gminy góra dzięki inwestycjom jakie zostały przez burmistrz przeprowadzone w ostatnich latach. Ważną kwestią, o których mówił marszałek (reprezentujący w przyszłych wyborach  komitet ,,Bezpartyjnych Samorządowców”) przemawiającą za poparciem Krzyszkiewicz jest również to, że nie ma ona nad sobą decydentów, a ważne dla mieszkańców decyzje zostają podejmowane na miejscu, a nie “na szczycie”.

Irena Krzyszkiewicz mówiła o zrealizowaniu inwestycji na ponad 124 mln złotych, na które udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie blisko 50 mln złotych. Zaznaczyła również fakt  zwracania szczególnej uwagi na gospodarkę, chociażby poprzez aktywizację Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czy pilotowaniu budowy drugostronnego zasilania. Poinformowała o zapewnieniu wykonawcy, że jego budowa zakończy się wiosną 2019 roku.

Jeśli chodzi o cele, kandydatka podkreślała, że najważniejsze dla niej jest doprowadzenie do większej aktywności obywatelskiej mieszkańców. Irena Krzyszkiewicz pragnie zmieniać Górę wraz z mieszkańcami, poprzez wprowadzenie budżetu obywatelskiego.

W swoich planach i celach umieszcza także walkę ze smogiem i  dalszy rozwój infrastruktury drogowej. Podczas konferencji prasowej wspomniała o

przygotowywaniu dokumentacji na ścieżkę rowerową Góra-Sławęcice, a także o planach budowy ścieżki rowerowej w kierunku Kłody Górowskiej. Irena Krzyszkiewicz docelowo chciałaby, aby ścieżki rowerowe objęły takie miejscowości jak: Kruszyniec, Ligotę, Czerninę oraz Chróścinę.

Oprócz przedstawienia Ireny Krzyszkiewicz jako kandydata na burmistrz Góry, komitet wystawi wspólne listy do rady miejskiej i rady powiatu, których ogłoszenie nastąpić ma już 16 września.   

(julka)

REKLAMA

Komentarze (24)

avatar

avatar
~Iza
10.09.2018 12:40

Pani Irena zrobiła tyle dla gminy i naszego miasta co żaden inny burmistrz. Powinniśmy być wdzięczni, że mamy kogoś takiego jak ona. Tym razem, jestem pewna, że również wygra.

avatar
~Max
10.09.2018 18:31

No, na listopad 2017 zadluzenie i kredyty gminy wyniosly ponad 28 milionow.

avatar
~milosz
10.09.2018 12:43

to jest prawdziwy gospodarz! Ii tak niech zostanie! Żadnego PiS-U!

avatar
~xxmariaxx
10.09.2018 12:44

obiecanki......czas na zmiany! Teresa Frączkiewicz ma mój głos!

avatar
~wstyd
10.09.2018 12:46

ścieżki rowerowe? niech się zajmie porządnymi i naprawdę potrzebnymi sprawami takimi jak obwodnica, czy szpital!!! O bezrobociu już nie wspomnę

avatar
~Autir
10.09.2018 12:54

Jesli chodzi o szpital pretensje prisze kierować do powiatu bo z tym Pani Burmistrz nie ma nic wspólnego. A gmina w koncu zaczyna wyglądać. Tyle dobrego nie zrobił nikt co Pani Irena

avatar
~Mario
10.09.2018 21:08

Jakie bezrobocie ludziom nie chce się pracować. Oprzytomnij człowieku. Obwodnica ? Zobacz ile lat czekało Leszno . Szpital będzie tylko potrzeba czasu.

avatar
~Ktos
10.09.2018 12:55

Byle nie ktoś z pisu,niszcza kraj,utopią Górę

avatar
~Mieszkaniec
10.09.2018 13:05

Zadłużona gmina na 29 milionów i nowe inwestycje ? Górę do bankrudstwa doprowadzi.

avatar
~stanisław45
10.09.2018 13:21

Popieram! Pani Irena ma mój głos.

avatar
~Marek
10.09.2018 14:34

Ja wszystko rozumie: inwestycje, remonty itd. ale dlaczego bezrobocia niekt nie tyka? Przeciez to kpiny remontowac miasto gdzie ludzie pracy nie maja! A jesli chodzi o zwiekszenie aktywnowsci obywatelskiej to o jaka chodzi? Nasze miasto jest spoleczenstwem starzejacym sie niedlugo nie bedzie kto mial sie uaktywniac!

avatar
~Justa
10.09.2018 15:04

A kto wsadził starostę na stolek jak nie burmistrzowa. Proszę głupot nie wypisywać. W sprawie szpitala miała dużo do powiedzenia, kto niby pociąga za wszystkie sznurki w Górze

avatar
~Górowianin
10.09.2018 17:52

Tylko PiS! Oni najlepiej rządzą Polską!

avatar
~Jarek
12.10.2018 14:27

(...)popsuć to umieją najlepiej.

avatar
~Obserwator
10.09.2018 18:41

1. Brak obwodnicy wschod - zachod. 2. Brak dwustronnego zasilania energetycznego miasta (kto zainwestuje tutaj pieniadze). 3. Zadluzenie miasta na ponad 28 milionow w pozyczkach i dlug dane na listopad 2017.

avatar
~Dorota.
10.09.2018 19:33

Prosze powiedziec ile jest mieszkańców w chwili obecnej, ile młodzieży ucieklo z tego miasta, ile osob wyjeżdża za granice za chlebem. Jedno wielkie bezrobocie. Miasto to prawda piękne, ale co dalej.

avatar
~Mariusz
10.09.2018 21:11

Żenada jakie bezrobocie ? W Górze nie Roby nie pracują .Tyle w temacie

avatar
~wyborca
10.09.2018 21:29

A jak Pani Burmistrz ma zamiar walczyć z rodzinnym samorządem ?

avatar
~Rafał
12.09.2018 20:52

Czas na zmiany w Górze. Ta pani miała 10 lat. Starczy! Pora na nowe rozdanie w Naszej Gminie!

avatar
~Góra
13.09.2018 00:15

Faktycznie przewspaniała ta nasza pani burmistrz - cukrownie zrównała z ziemią place zabaw zrównała z ziemią kino sprzedała i postawiła jakieś badziewie nie zrobiła nic aby zapobiec przejęcia szpitala przez PHM. W Starej Górze była robiona kanalizacja a na nią posiała trawę zamiast zrobić chodnik żeby cieci bezpiecznie mogły poruszać się. Jak na burmistrza to mogła w wielu sytuacjach interweniować a tu lipa. Wylot na Głogów jak ser szwajcarski ale jest za to ograniczenie do 60 i jest ścieżka do Jastrzębia którą można dojść lub dojechać wprost pod koła samochodu. W zeszłych wyborach wysłała pracownika UM żeby chodził po urzędzie i wymuszał podpisy na wiadomo kogo pod groźbą utraty pracy od taka wspaniała.

avatar
~,,,
13.09.2018 07:49

chyba nie słyszysz siebie o tym co piszesz, co ma burmistrz do cukrowni, którą sprzedali pracownicy wyzbywając się swoich udziałów w majątku cukrowni...brak elementarnej wiedzy obywatelskiej i z ekonomii

avatar
~Wyborca
14.09.2018 17:38

Tylko Irena Krzyszkiewicz. Sprawdzony gospodarz. To dalszy rowój naszego miastaI gminy.

avatar
~Wyborca
14.09.2018 17:54

Tylko Irena Krzyszkiewicz. Sprawdzony gospodarz. To dalszy rowój naszego miastaI gminy.

avatar
~mieszkaniec
11.10.2018 11:06

Tylko Pani Irena . Świry z PIS niech siedzą sobie na Wiejskiej .Tu takich nie chcemy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.