TworzymyGłos Regionu

Kto wygra wybory w Niechlowie?

Środa, 10 października 2018 o 16:56, aktualizacja Niedziela, 14 października 2018 o 12:06, autor: 57 5907
Kto wygra wybory w Niechlowie?

O fotel wójta Niechlowa powalczy trzech kandydatów. Beata Pona, obecna włodarz gminy, Ewa Pietrowiak, przewodnicząca rady oraz nowa twarz na scenie politycznej, Przemysław Koźmiński.

Beata Pona, wójt Niechlowa sprawuje władzę od czterech lat.  W tegorocznych wyborach startuje z własnego komitetu wyborczego KWW Beaty Pony, który wystawił listę kandydatów na radnych w 12 okręgach. Wójt w wyborach w 2014 roku zdobyła 61% głosów. Tym razem za najważniejsze cele w przyszłej kadencji uznaje naprawę infrastruktury drogowej,  budowę nowych boisk sportowych, termomodernizację szkół, a przede wszystkim pozyskiwanie środków zewnętrznych na te cele. Beata Pona jest mieszkanką Szaszarowic. 

Drugą kandydatką na stanowisko wójta gminy Niechlów jest obecna przewodnicząca Rady Gminy, mieszkanka Żuchlowa Ewa Pietrowiak. Startuje z własnego komitetu wyborczego, KWW Ewy Pietrowiak "ŁĄCZY NAS DOBRO GMINY", który wystawił 13 kandydatów na radnych. Pietrowiak działa w samorządzie od 12 lat. W swoim programie wyborczym wymienia m.in  rozwój infrastruktury komunalnej i drogowej, zmniejszenie zobowiązań kredytowych, a także wprowadzenie w urzędzie e-administracji. 

Trzeci kandydat na stanowisko wójta to Przemysław Koźmiński. W wyborach startuje z komitetu wyborczego "Ruch społeczny mieszkańców", który wystawił 13 kandydatów na radnych w gminie Niechlów. Przemysław Koźmiński pracuje jako policjant. Ze służbą mundurową związany jest od 19 lat. Obecnie jest zastępcą dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Górze. Za największy problem gminy uważa stan infrastruktury drogowej a także  sytuację polityczną, czyli "wojnę" jaka toczy się między wójt gminy, a przewodniczącą..

Kampania wyborcza trwa. Tego, kto zasiądzie na fotelu wójta Niechlowa dowiemy się już za dwa tygodnie.  Państwu proponowaliśmy udział w sondzie i określenie, którego kandydata widzieli by państwo na stanowisku włodarza gminy? Sondę poprowadziliśmy do niedzieli, do godziny 12.00.

Sondę wygrała Beata Pona.

(julka)

REKLAMA

Komentarze (57)

avatar

avatar
~ktos
10.10.2018 17:35

mam nadzieję że te wybory wykurzą zarówno pania Ponę jak i przewodniczacą! To co się dzieje teraz w gminie to jednym słowem patologia. Kożminski mam mój łos

avatar
~Ja
10.10.2018 18:14

Patologią można nazwać przekręcenie nazwiska swojego kandydata.

avatar
~Do ~ktos
16.10.2018 10:50

Warto mieć jednak na uwadze, że przewodnicząca już 12 lat jest darzona ogromnym zaufaniem przez radnych, a to raczej nie przypadek.

avatar
~hahahahaha
10.10.2018 17:36

Pietrowiak tylko się ośmiesza biorąc udział w tych wyborac

avatar
~sławek
10.10.2018 17:38

To co zrobiła w ostatnich latach nasza wójt zasługuje na podziw, nikt tyle nie zrobił dla naszej gminy co ona. Widać zaangażowanie, trud jaki wkłada w tę prace i przede wszystkim poświęcenie. Beata Pona!! Głosujcie.

avatar
~zżuchlowa
10.10.2018 17:39

Pona już się wykazała. czas na zmiany

avatar
~Niechlów
10.10.2018 17:54

Pani Pona dopiero się rozkręca z inwestycjami. Pozdrawiam

avatar
~Ja
10.10.2018 17:47

Głos oddam na P.Kozminskiego

avatar
~Xxx
10.10.2018 18:38

Odam głos na Przemka Koźmińskiego

avatar
~miki
10.10.2018 23:20

Odam głos na Przemka Kozminskiego

avatar
~Prawda
10.10.2018 19:40

Ostatnie 5 lat nie rządziła Pani Wójt a księża , poza tym 2,5mln do zwrotu, prokuratora badająca sprawy gminy , afery z udostępnianiem dokumentów komisji , straszenie obywateli którzy wypowiadają się niepochlebnie prokuratorem przez przydupasow Szanownej Pani Wójt. Pan Marcin. J, Paweł.W i księża rządzą gmina a nie Beata. Dodawanie zdjęć na internet wyśmiewających księdza z zabina i usuwanie ich za 2min co ma ma celu? Liczę na odpowiedz. Pani Szurynowska nie nadaje się na dyrektora w naszej gminie a w Rawiczu proszą aby nim została bo mało kto ma takie kompetencje , Jacek Szurynowski przegrywa przetargi a Jemielno i Wschowę na niego stać. Wygrywanie przetargów przez firmy Państwa z wioski , przetargi organizowane kilkanaście razy aby tylko oni mogli wygrac, zakup sprzętu tylko ze sklepu komputerowego największego doradcy Pani Wójt , Pana Marcin J. - można napisać o tym sagę , ja na prawdę nie jestem przeciwna temu co sie dzieje dobrze , domy dla repatriantów super! Drogi? Super! Dofinansowanie domu kultury? Cudownie! Aczkolwiek za dużo tego co złe. Za duże koszta ponosi gmina, zwrot 2,5mln przy budżecie rocznym 15mln to skandal! Długi które będą się ciągnęły za nami latami.

avatar
~Ja
10.10.2018 20:38

Decyzji w sprawie zwrotu pieniędzy jeszcze nie ma, więc nie ma podstaw by twierdzić, że gmina ma dług.

avatar
~Do prawda
11.10.2018 06:29

Nie rozumiecie pewnych rzeczy. Po pierwsze jeszcze nie było decyzji w sprawie długu po drugie proszę zwrócić uwagę jakie gmina długi przejęła i ile splacila po trzecie czemu maja nie straszyć prokuratorem skoro ktoś wyzywa ich od złodzieji o defraudacje pieniędzy? Ja sama na to bym nie pozwoliła. Pani dyrektor? Przecież nikt Pani Marioli nie zwolnił tylko odbył się konkurs. Sprzęt kupowany? Może akurat było najtaniej? Czepiacie się za dużo. Po czterech latach czego oczekujecie? Dajcie czasu. W jedną kadencję naprawdę super. Dookoła inne gminy zazdroszczą. Długi były potworne. Nie chcę tu wprowadzić w błąd ale coś około 6 mln a splaconych zostało 4 mln to źle? I proszę nie rozpylac info ze gmina ma oddać 2,5 bo naprawdę decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

avatar
~ted0102
11.10.2018 11:26

Nie ośmieszaj się ,księża rządzą, zastanów się co ty pleciesz. Masz zatruty umysł i dużo jadu w sobie. Odnośnie domniemanego zwrotu dotacji ,czy jest już wyrok? Wylej sobie kubeł zimnej wody na rozpaloną głowę.

avatar
~J0ł
11.10.2018 12:05

Wiadomości wyssane z palca chociażby po tym że budżet gminy wynosi 26 mln zł a nie 15.

avatar
~De
10.10.2018 19:42

Pietrowiak z podstawowka na wojta parodia .zero ambicji .to Wałęsa mial zawodowke hi hi

avatar
~Da
11.10.2018 06:31

Wstyd poprostu wstyd! Nie wyobrażam sobie wójta po podstawówce!

avatar
~Mieszkańcy
12.10.2018 10:23

Tak jak stare powiedzenie mowi: "kto pod kim dołki kopie - sam w nie wpada" ,dla rozbicia głosów Pani Pietrowiak i jej obóz namówili do kandydowania pana Koźmińskiego i wiadomo ,że i kandydaci i radni to jedna drórzyna- przeciwko Pani Beacie . NIE DAJMY SIĘ OGŁUPIĆ

avatar
~Dobro gminy
10.10.2018 19:51

Wojna nie prowadzi do niczego dobrego, więc paniom już dziękujemy. Oddam głos na Koźmińskiego.

avatar
~Stańczyk
10.10.2018 21:55

gamoniu pani Ewa nie staratuje na radnego czyli jak przegra to lipa, wóz albo przewóz, cenię ją za odwagę i chęci działania. Pani Beata jak przegra to też koniec pieśni, część i czapka. Inwestycje ale nie za cenę zadłużania. jednak duży props za kase która pozyskali.generalnie która z pań by "wójtową" nie została to (...) po wojnie, tak czy siak, ciemna maso.

avatar
~ Warta
10.10.2018 20:20

Pani Beata Pona.

avatar
~Kasia
10.10.2018 21:52

Pani Beata Pona na wójta

avatar
~Głosuję na BEATA PONA.
11.10.2018 08:08

Głosuję na BEATA PONA.

avatar
~Smiech.
11.10.2018 09:04

Tylko Beata. Jak opisują jest tak źle to do czego tak sìę ta reszta pcha??? Pomyślcie!!!

avatar
~Do smiech
11.10.2018 11:22

W zupełności się zgadzam. Skoro tyle długów i jedna wielka porażka to po co tak się pchają? To daje dużo do myślenia. Pozdrawiam

avatar
~Slawek
11.10.2018 14:33

Tylko Koziński tak dalej

avatar
~Autor11
11.10.2018 15:07

Oddam głos na Panią Ewę Pietrowiak :)

avatar
~Ja
11.10.2018 20:52

Super, że zna Pan nazwisko swojego kandydata. Czy taka sama wiedza dotyczy samej osoby? Ha ha

avatar
~ola
11.10.2018 19:02

Życzę Pani Beacie wygranej w I turze i będzie po wszystkim

avatar
~mieszkanka
11.10.2018 19:50

Proszę sprawdzić ilu pracowników gminnych kształci się za pieniądze podatników bo zatrudnieni zostali niezgodnie z kwalifikacjami. Zagłosuję na panią Ewę. Cóż, że dzisiejsza pani wójt ma wyższe wykształcenie jak co rusz zalicza poważną wtopę. Projekt młody geniusz w gminie zakładał, że wyżywienie darmowe będzie obejmowało dzieci zapisane do projektu ( 40 ) a co zrobiono? Wyżywienie darmowe otrzymywały wszystkie dzieci z przedszkola w Niechlowie i Sicinach Ok. 150. Proszę sobie odpowiedzieć samemu jakie były to produkty spożywcze. Wielu rodziców zgłaszało nieprawidłowości i co dalej dzieci jadły śmieciowe jedzenie. Faktycznie wielkie brawa...

avatar
~Smiech
12.10.2018 05:02

Z tego co slyszałam nie tylko gminy . Pani Dyrektor biblioteki gminneh też z tego korzystała. Widzą wszystkich tylko nie siebie!!!

avatar
~Mama
12.10.2018 07:43

A czy wyobraża sobie Pani ażeby z pośród tylu uczniów wybrano tylko 40? Proszę pomyśleć. Może właśnie zrobiono tak ażeby jak najwięcej dzieci dostało. U mnie się nie przelewa i cenię sobie to że akurat moje dziecko mogło z tego skorzystać. Bo gdyby wybrano 40 to niewiem czy by się załapało. Proszę pomyśleć głową i sercem a nie pełną du... Pozdrawiam

avatar
~katolik
11.10.2018 19:55

Pani Beato wstyd umieszczać zdjęcia księdza...

avatar
~Katoliczka
12.10.2018 17:19

Jaskółki ćwierkały że ktoś włamał się na konto Pani Beaty bo sama Pani Wójt by tego nie zrobiła! Są to świństwa, które nie powinny były się wydarzyć. Podobna sytuacja to wycięcie głowy Pani Beaty. Wszystko wskazuje na to, że osoby które to robią chcą tylko pogrążyć a jest to gra nie fair. Tak się poprostu nie robi.

avatar
~Do katoliczka
12.10.2018 18:41

I Pani uważa ze ktoś się włamał ? A skąd miał takowe zdjęcie księdza aby je umieścić? Toniecie w kłamstwie, życzę wam przegranej i żeby wasze aroganckie mordy w końcu zniknęły z naszej gminy.

avatar
~Katoliczka
12.10.2018 19:25

Nie życzę sobie nazywania mnie arogancką mordą. Nikt w to nie wierzy żeby tydzień przed wyborami sama Pani Wójt próbowała się ośmieszyc przed wyborcami. Jest poważna kobietą i jakoś do tej pory nigdy nie dodawała kompromitujących zdjęć a nagle tydzień przed wyborami pojawia się zdjęcie księdza w roli króliczka. Przepraszam ale mimo, że mój głos oddam na Pana Koźmińskiego to uważam, że jest to jakaś gra i próba ośmieszenia. Każdy ma równe szanse i pozostawmy to wyborcom nie zachowując się jak podłe świnie. Miejmy w sobie trochę kultury i szacunku do kandydatów. Nie chcesz nie głosuj ale też nie upokarzaj i nie kłam dla własnego poparcia. Takie jest moje zdanie. A co do zdjęcia to takowe widziano na internecie i widocznie zostało pobrane i przerobione aby kogoś zdemaskowac. Wielki szacunek dla Pani Beaty bo chociaż swoją kampania wyborcza nikogo nie ośmieszaja i nie kłamią. Tak jak wspomniałam mój głos na Pana Przemka. Pozdrawiam i życzę zdrowego umysłu.

avatar
~Mruuuu
12.10.2018 22:31

Naprawdę wierzycie w bajkę o hakerze???? Chyba nadal żyjemy w średniowieczu!!!

avatar
~Mieszkanka
12.10.2018 09:58

Mam nadzieję, że ludzie nie są głupi i nie dopuszczą starej władzy. Wielki szacun dla Pani Beaty , że zaledwie w cztery lata zrobiła więcej niż poprzednicy przez 20 lat. To jest jak w naszym państwie PiS -zrobił wszystko i robi nadal by żyło nam się lepiej, a przeciwnicy tylko smrodzą. Powodzenia Pani Beato

avatar
~mama1
12.10.2018 14:23

A mnie jedzenie śmieciowe się nie podoba. Projekt był na 40 i basta. Wiedziano o tym.

avatar
~Kom
14.10.2018 08:23

Projekt był na kwotę prawie 1 mln zł jeżeli chodzi o Młodego Geniusza, i twierdzi Pani że z tego tylko 40 dzieci miało korzystać! Przez ten rok ta 40stka dzieci powinna jeść kawior i trufle.

avatar
~Mama
14.10.2018 11:03

Jakby Pani miała na miesiąc 600 zł na życie to by Pani przedwczorajszy chleb jadła z satysfakcją.

avatar
~obserwator
12.10.2018 21:00

To może trzeba było pójść i poznaczyć dzieci naklejkami unijnymi żeby dzieci wiedziały kto ma jeść a kto nie śmiechu warte a gdzie dobro dziecka to tylko slogan ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.