TworzymyGłos Regionu

Akademia 11 listopada

Uczniowie LO uczcili Święto Niepodległości

Wtorek, 12 listopada 2019 o 12:58, autor: 0 597
Akademia 11 listopada

Z okazji Święta Niepodległości, 8 listopada w auli szkolnej LO w Górze odbyła się okolicznościowa akademia. Młodzież oddała hołd Polakom walczącym o wolny kraj. W tym roku minęła 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, licealiści włączyli się w akcję "Szkoła do hymnu". O godz. 11:11 odśpiewali hymn narodowy, wcześniej wprowadzili sztandar szkoły do auli. Dyrektor Szkoły podziękowała za udział w akcji i czci walczącym o niepodległość. 

Pokazano krótki film "Wywalczona niepodległość". Następnie uczennica zaprezentowała fragment wiersza "Gawęda o miłości ziemi ojczystej". Podczas spektaklu słowno-muzycznego mogliśmy usłyszeć pieśni: " O mój rozmarynie", "Szara piechota", "Hymn Sybiraków", "Rozkwitły pąki białych róż". Wykonywały je uczennice Zuzanna Mrozowska, Wiktoria Szulik, Martyna Leśniarek oraz Julia Augustyniak. Wiersz "Polsko, nie jesteś już niewolnicą!" zaprezentowała Maja Oporowicz, tekst "Ojczyzna" Marka Grechuty - Kacper Trzmiel. Lektorzy Zuzanna Jadach i Jakub Majewski przedstawili krótki rys historyczny listopadowych dni 1918 roku. Uczniowie przygotowali akademie pod kierownictwem nauczycieli Tomasza Woźniczki, Alicji Sajdak, Eweliny Wajdak i Małgorzaty Dudzińskiej. 

(Foto: Powiat Górowski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.