TworzymyGłos Regionu

Ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy

- wycieczka SOSW Wąsosz

Wtorek, 11 lutego 2020 o 14:03, autor: 0 1334
Ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy

28 stycznia 2020 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

A oto krótka relacja z wyjazdu:
- Dzień wyjazdu był dniem niezwykle interesującym. Już o 7.20 byliśmy gotowi
do wyjazdu na wycieczkę do Wrocławia. Pomimo, że Wrocław znamy już całkiem dobrze wiedzieliśmy, że tym razem będzie inaczej. Mieliśmy poznać atrakcje, których dotychczas nie znaliśmy.
Pierwszą z nich był niezwykły film pt. „Pod taflą oceanu”, wyświetlany specjalnie dla nas w technologii IMAX. W jednej chwili znaleźliśmy się w głębinach oceanu, otoczeni barwną rafą koralową i mnóstwem podwodnych zwierząt. Do rzeczywistości przywrócił nas pocałunek w czółko słonia morskiego. Niecodzienna technologia filmu rozbudziła w nas zainteresowanie podwodnym światem i utwierdziła w przekonaniu, że trzeba go chronić.

Po dużej dawce wiedzy nadszedł czas na atrakcje sportowe. Powietrzne Miasto okazało się fantastycznym wyborem. To miejsce, w którym każdy, bez względu na wiek i kondycję, mógł szaleć bezpiecznie i do woli. Proporcjonalnie do spalonych kalorii poczuliśmy niesamowity przypływ endorfin. Dzięki temu w znakomitych nastrojach udaliśmy się do gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie podziwialiśmy wspaniałą Aulę Leopoldina i poznawaliśmy tajniki Wieży Matematycznej. Idealnym zakończeniem tak intensywnego dnia był pobyt w aquaparku. Pozwolił nam zregenerować siły i zrelaksować się.

Ta wycieczka utwierdziła nas w przekonaniu, że ciekawość i otwartość na nowości umożliwia zdobycie nowej wiedzy i poznanie różnych sposobów na atrakcyjne i wartościowe spędzanie czasu wolnego.

(Źródło: Powiat Górowski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.