TworzymyGłos Regionu

Duże dofinansowanie dla Niechlowa i Góry

Środa, 13 lutego 2019 o 14:42, autor: 0 937
Duże dofinansowanie dla Niechlowa i Góry

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przyznał 30 milionów złotych dotacji dla gmin i ośrodkom kultury na cele remontowe, przebudowy i budowy nowych placówek. Łącznie dofinansowano 54 projekty.

− Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dolnośląskie obiekty pełniące funkcje kulturalne, których organizatorem są jednostki samorządu terytorialnego, odzyskają blask i będą dostępne dla mieszkańców, także tych z niepełnosprawnościami – mówił w trakcie oficjalnego podpisania umów i promes Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Kwota 30 milionów złotych przeznaczonych na miejsca kulturalne w gminach województwa dolnośląskiego robi wrażenie. Do konkurs ofert zgłoszono niemal setkę projektów z czego 79 przeszło ocenę merytoryczną. Po stworzeniu listy rankingowej udało się wyłonić 54 projekty, które otrzymały dofinansowanie. Wśród nich są dwa z gminy Niechlów oraz jeden z gminy Góra. Jednym z głównych warunków formalnych było to iż dofinansowaniem mogły zostać objęte zadania, które nie będą realizowane w miejscowościach powyżej 5 tysięcy mieszkańców. Gmina Niechlów uzyskała dofinansowanie na zadanie „Budowa świetlicy wiejskiej we Wronincu - realizacją potrzeb kulturalnych lokalnej społeczności” – 475 554 zł oraz „Przebudowa i doposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w Niechlowie” – 500 000 zł, o co aplikował Gminny Ośrodek Kultury w Niechlowie. Gmina Góra natomiast otrzyma 324 860 zł na projekt „Przebudowa dachu świetlicy wiejskiej w m. Ślubów wraz z dostosowaniem obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych”. Gratulujemy dobrze przygotowanych wniosków i trzymamy kciuki za pozytywną realizację.

(olek/foto: UM Wrocław)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.