TworzymyGłos Regionu

Fantastyczna, bezpieczna zabawa na Dożynkach Gminnych w Karowie

Środa, 21 sierpnia 2019 o 15:07, aktualizacja Czwartek, 05 września 2019 o 12:02, autor: 1 1454
Fantastyczna, bezpieczna zabawa na Dożynkach Gminnych w Karowie

17 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w Karowie. W kolorowej, radosnej, pełnej wrażeń zabawie udział wzięli zaproszeni goście i mieszkańcy. Podczas najważniejszego święta, zebrani dziękowali za tegoroczne plony. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. polowa. Co wydarzyło się później?

Starostowie Dożynek przekazali zastępcy wójta Michałowi Frąckowiakowi chleb, którym podzielili się z mieszkańcami. Każde sołectwo zaprezentowało swój wieniec. Jury miało trudne zadanie. Sołectwo Wronów zwyciężyło w konkursie w kategorii "wieniec tradycyjny". Kolejne miejsce przypadło sołectwu Niechlów, a trzecie miejsce przyznano sołectwu Siciny. W kategorii "wieniec nowoczesny" pierwsze miejsce przyznano sołectwu Bartodzieje. Drugie miejsce zajęło sołectwo Masełkowice, a trzecie - sołectwo Karów. 

Gośćmi dożynek w Karowie byli m.in. Paweł Hreniak - Wojewoda Dolnośląski, Damian Mrozek - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Kazimierz Bogucki - Starosta Powiatu Górowskiego, Paweł Niedźwiedź - Burmistrz Wąsosza, Anita Sierpowska - Wójt Gminy Jemielno i wielu innych ważnych gości. Ze sceny głos zabrali Michał Frąckowiak, Paweł Hreniak i Kazimierz Bogucki. 

Program artystyczny zaspokoił gusta każdego z obecnych. Wodzirejami byli Aneta Juska i Katarzyna Kurdek. Na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z Karowa i okolic. Ludowa nuta popłynęła podczas występów zespołów: Osetnopolanie i Roztoka. Układ artystyczny zaprezentowały Mażoretki Delicje. Rewię taneczno-wokalną pokazał zespół Maraquia. W końcu na scenie wystąpił Tomasz Niecik - gwiazda wieczoru. 1,5 godzinny koncert rozgrzał publiczność i zachęcił do zabawy. Muzyk rozdał wiele autografów. Mieszkańcy podczas całych Dożynek bawili się świetnie.

(Foto: Gmina Niechlów)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~mieszkanka
26.08.2019 21:34

Szkoda, że gmina nic nie wspomina ani GOK.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.