TworzymyGłos Regionu

Głosowanie „czas start”

Piątek, 15 lutego 2019 o 13:02, aktualizacja Piątek, 15 lutego 2019 o 13:06, autor: 0 211
Głosowanie „czas start”

Znamy już projekty obywatelskie, które w tym roku powalczą o sfinansowanie w ramach budżetu obywatelskiego gminy Góra. Głosowanie rusza dzisiaj i potrwa do końca miesiąca.

Gmina Góra w 2019 roku postanowiła reaktywować budżet obywatelski, przeznaczając na realizację zadań wskazanych przez mieszkańców 200 tysięcy złotych. Kwota ta została podzielona na obszar miasta (120 tysięcy złotych) oraz sołectw (80 tysięcy złotych). Dzisiaj poznaliśmy projekty, które powalczą o głosy mieszkańców i być może zostaną zrealizowane. Łącznie jest to 9 propozycji, 3 dla obszaru miasta oraz 6 dla obszaru sołectw. Poniżej prezentujemy tytuły zadań, na które można oddać głosy:

MIASTO:

  1. Aktywny zakątek dla dużych i małych na ulicy Sosnowej;
  2. Zakup profesjonalnego zestawu nagłośnienia do Sali widowiskowej Domu Kultury w Górze;
  3. Wyposażenie placu zabaw w rejonie ulic: Paderewskiego, Dunikowskiego, Matejki, Reja, Kwiatowa, os. Zacisze.

SOŁECTWA GMINY GÓRA:

  1. Budowa dwóch chodników, jednego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi i drugiego prowadzącego od przystanku do wejścia szkoły w Glince;
  2. Przebudowa drogi wokół szkoły w Witoszycach;
  3. Przebudowa chodnika w m. Czernina ul. Zacisze;
  4. Przebudowa remizy strażackiej w Starej Górze;
  5. Budowa placu zabaw w m. Ryczeń;
  6. Doposażenie i zagospodarowanie parku przy Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. J. Korczaka w Ślubowie w całoroczną siłownię napowietrzną.

Jak widać mieszkańcy miasta zdecydowanie wskazują potrzeby w rozwoju bazy rekreacyjno-kulturowej, natomiast na wsiach zaakcentowano także problem z budowami dróg i chodników. Teraz do końca lutego potrwa głosowanie, które odbywa się za pomocą karty (do pobrania tutaj) i wrzucenie jej do urny w Urzędzie Miasta i Gminy Góra. Głosować mogą tylko osoby powyżej 18 roku życia, zameldowane na terenie, którego wskazany projekt dotyczy. To jest mieszkańcy miasta mogą głosować na projekt realizowany w mieście, mieszkańcy wsi na projekty do realizacji w sołectwach. Zachęcamy do udziału w głosowaniu i współdecydowaniu o celu wydatkowania środków gminy.

(olek/foto: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.