TworzymyGłos Regionu

Gmina będzie dotować ROD

Wtorek, 07 maja 2019 o 12:03, autor: 0 263
Gmina będzie dotować ROD

Rada Miejska Góry podjęła uchwałę, dzięki której gmina będzie mogła udzielać dotacji na rozwój ROD. Dzięki niej można sfinansować modernizacje lub budowę infrastruktury ogrodowej. Dotacja będzie wynosiła 30 % wysokości poniesionych kosztów, w kwocie nie przekraczającej 40 000 zł.

Rada Miejska Góry podjęła uchwałę nr VI/34/19, na mocy której Gmina Góra będzie udzielała dotacji na zadanie związane z tworzeniem warunków rozwojowych rodzinnych ogródków działkowych.

Dotacja może być przeznaczona m.in. na modernizacje lub budowę infrastruktury ogrodowej. Poprawi ona warunki korzystania z ROD.

Dotacja w danym roku budżetowym na wykonanie przedsięwzięcia może być udzielona 30 % wysokości poniesionych kosztów, jednak w kwocie nie wyższej niż 40 tys. zł.  Dotacji celowej udziela się przez złożenie pisemnego wniosku przez ROD do 30 czerwca danego roku.

(pm / foto: gora.com.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.