TworzymyGłos Regionu

Gmina przebuduję drogę w Grabownie

Piątek, 01 lutego 2019 o 15:06, autor: 2 722
Gmina przebuduję drogę w Grabownie

Gmina Góra opublikowała zamówienie publiczne dotyczące przebudowy drogi w Grabownie. Mieszkańców, którzy żyją przy tej drodze szczególnie może ucieszyć fakt, że wraz z przebudową wzdłuż drogi pojawi się chodnik.

Wśród wielu zadań inwestycyjnych gminy Góra w projekcie budżetu ujęto także przebudowę drogi w Grabownie. Mowa tutaj o odcinku wykonanym z kamienia polnego, biegnącym od skrzyżowania z drogą Kłoda Górowska-Wąsosz w kierunku Ślubowa.

- W związku z zamiarem przystąpienia do realizacji zadania pn.”Przebudowa drogi wraz z budową chodnika w m. Grabowno”, w dniu 29 stycznia 2019 r. ogłoszone zostało zamówienie publiczne na wykonanie robót budowlanych. Zakres zadania przewiduje rekonstrukcję zniszczonej nawierzchni jezdni z kamienia polnego, obramowanie jezdni krawężnikiem kamiennym, utwardzenie zjazdów, budowę chodnika  o szerokości 1,5m z kostki betonowej – starobruk odrzański, oraz wzmocnienie pobocza – wyjaśnia burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz.

Ważne, że będzie to także kolejne zadanie, na które władzom gminy Góra udało się pozyskać środki zewnętrzne. Tym razem mowa tutaj o 160 tysiącach złotych przekazanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Termin składania ofert mijała 14 lutego, a prace od momentu rozpoczęcia mają potrwać 150 dni. Szczegóły dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Góra.

(olek/foto: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~ppp
19.08.2019 18:08

oto sami oceńcie prace remontowe chodnika i drogi w Grabownie kamienie kładzione na piasek z cementem na płasko po tygodniu same wypadają tak założył projektant planu remontu po staremu dwa samochody się minęły teraz niema mowy o tym jeden musi jechać po chodniku

avatar
~ppp
19.08.2019 18:15

nowa droga i chodnik to nie wypał oceńcie sami

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.