TworzymyGłos Regionu

Góra będzie walczyć z paleniem śmieciami

Czwartek, 03 stycznia 2019 o 10:17, aktualizacja Wtorek, 15 stycznia 2019 o 15:44, autor: 2 1191
Góra będzie walczyć z paleniem śmieciami

Urząd Miasta i Gminy w Górze zauważył problem coraz gorszej jakości powietrza, szczególnie w okresie grzewczym. Nie wszyscy pamiętają o tym czym można palić w piecu, a czego lepiej do pieca nie wkładać, więc niedługo ruszy badanie popiołu.

Coraz częściej w świadomości mieszkańców i rządzących pojawia się problem zanieczyszczonego powietrza. Badania wskazują, że dużą odpowiedzialność za ten stan ma indywidualne ogrzewanie w piecach, szczególnie wtedy gdy opał jest niskiej jakość lub co gorsza do węgla dorzucane są śmieci. Próbę walki z tym problem podejmą w najbliższym czasie władze gminy Góra.

- Wysłaliśmy zapytanie ofertowe do firm o cenę za wykonanie usługi polegającej na badaniu próbek popiołów z pieca. Wspominałam o tym już w trakcie pierwszej sesji, teraz zbliżamy się do realizacji tego zadania. Aktualnie jest ku temu dobry czas, czas ogrzewania, więc będziemy badać czym ludzie palą w piecach i czy jest to zgodne z literą prawa – mówiła burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz w trakcie IV Sesji Rady Miejskiej w Górze.

Przypominamy, że w przypadku stwierdzenia obecności w popiele substancji, których nie powinniśmy spalać, na sprawcę nakładana jest kara grzywny do 500 zł.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Greg
27.01.2019 14:26

A może tak jaśnie oświeceni pracownicy magistratu przeprowadzą jakieś pogadanki ? Węglem można palić ekologicznie i bezdymowo. Trzeba trochę poszukać jak to się robi, uzyskać zgody na publikację, wydrukować ulotki zająć się ich kolportażem. Ale po co ? za dużo zachodu. łatwiej jest straszyć i karać niż edukować. Organ nieużywany ulega zanikowi, bezmyślne wykonywanie poleceń to jest najlepsze. A kto robił pomiary? czy zgodnie z normami ? homologacja urządzeń pomiarowych? analiza kierunku wiatrów w stosunku do lokalizacji urządzenia?

avatar
~KiKi
01.02.2019 19:55

mandat do 500 zł......to jest śmieszne. a dowalić 5000 lub 10000 to się zesra jeden z drugim i potem jak bedzie spłacał to sie zastanowi

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.