TworzymyGłos Regionu

Góra w oku kamery

- programu TVP 1

Środa, 13 maja 2020 o 12:56, autor: 0 630
Góra w oku kamery

Już 31 maja br. o godz. 8.30 na antenie TVP 1 wyemitowany zostanie premierowy odcinek programu podróżniczego „Zakochaj się w Polsce” poświęcony Górze. W programie zobaczymy m.in. Wieże Głogowską, kościół p.w. Bożego Ciała na cmentarzu parafialnym, a także serowarnie „Sery Ślubowskie”.

„Zakochaj się w Polsce” to seria podróżnicza popularyzująca wiedzę o Polsce. Tomasz Bednarek – aktor znany widzom TVP1 m.in. z telenoweli „Klan”, odwiedza ciekawe miejsca w wielu zakątkach kraju. Prowadzący jest postacią wszędobylską i bardzo dociekliwą. Wędruje nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale dociera również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. W trakcie tych podróży poznajemy historię miast, zwiedzamy zamki oraz najpiękniejsze pałace, katedry, klasztory, pozostałości fortów i twierdz obronnych oraz wiele innych znakomitych obiektów architektonicznych.
Tomasz Bednarek na szlaku swoich podróży rozmawia z osobami, które doskonale znają historię prezentowanych miejsc i zabytków. Jego rozmówcami są m.in. przewodnicy, kustosze, historycy, architekci, etnografowie, rekonstruktorzy. Dociekliwość prowadzącego w połączeniu z ogromną wiedzą jego rozmówców tworzy wciągającą, barwną opowieść o polskiej historii, kulturze, architekturze oraz obyczajowości.

Podczas nagrania programu pod koniec 2019 r. Tomasz Bednarek spacerował po górowskim rynku, gdzie o obiektach, które niegdyś się tam znajdowały opowiadała zanan górowska regionalistka Pani Elżbieta Maćkowska. Podczas wspólnego spaceru odwiedzili także Wieże Górowską. Z kolei po kościele p.w. Bożego Ciała na cmentarzu parafialnym w Górze aktora oprowadził inny regionalista, radny powiatowy Grzegorz Aleksander Trojanek. Podczas pobytu na Ziemi Górowskiej ekipa programu dotarła także do Ślubowa, gdzie obejrzała serowarnie „Sery Ślubowskie”. Więcej scen jakie były nagrywane nie będziemy ujawniać, żeby nie psuć widzom przyjemności oglądania programu.

Serdecznie zapraszamy na emisję programu w TVP 1 – 31 maja br. o godz. 8.30.

źródło: UMiG Góra

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.