TworzymyGłos Regionu

Klucze w rękach lokatorów

Czwartek, 05 września 2019 o 12:48, aktualizacja Czwartek, 05 września 2019 o 13:02, autor: 0 1285
Klucze w rękach lokatorów

Na ten dzień czekali długo, ale warto było. W minioną środę (04.09.2019 r.) w Bartodziejach przekazano mieszkania socjalne pierwszym lokatorom. Na ich twarach malował się uśmiech, a niektórym w oku zakręciła się łza wzruszenia.

Remont zabytkowego budynku w Bartodziejach z adaptacją na mieszkania socjalne dobiegł końca i lokatorzy otrzymali do nich klucze. - Cieszę się, że możemy przekazać Wam klucze do tych mieszkań. Mam nadzieję, że będzie Wam się w nich dobrze żyło. Życzę Wam, aby w tych czterech kątach zawsze panowała rodzinna atmosfera – mówił podczas uroczystego przekazania kluczy do lokali Zastępca Wójta Gminy Niechlów, Michał Frąckowiak.

Celem projektu, na który gmina pozyskała środki z Funduszy Europejskich - Programu Regionalnego, jest zwiększenie dostępu mieszkańców Gminy Niechlów do usług społecznych w powiązaniu z procesem integracji społecznej na rzecz opieki nad osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Dzięki pozyskanej dotacji powstało trzynaście nowych mieszkań, w który zamieszkało dziewięć rodzin. Wkrótce przyznane zostaną kolejne cztery lokale. - Komisja przydzieliła te mieszkania zgodnie z określonymi zasadami i według indywidualnych potrzeb – podkreśliła Kierownik GOPS w Niechlowie, p. Danuta Nuckowska-Ciulak.

Mateusz Król, Urząd Gminy Niechlów

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.