TworzymyGłos Regionu

Konflikt trwa - przewlekłość procedur administracyjnych

Sobota, 24 sierpnia 2019 o 10:34, aktualizacja Sobota, 24 sierpnia 2019 o 11:36, autor: 4 1451
Konflikt trwa - przewlekłość procedur administracyjnych

Od jakiegoś czasu ponownie docierają do nas informacje o konflikcie między spółką Chemeko-System Sp. z o.o. a właścicielem Zakładu Przetwarzania Odpadów a mieszkańcami okolic Rudnej Wielkiej działającymi w stowarzyszeniu "Piękny Wąsosz" którego prezesem jest Andrzej Mazur. Otrzymaliśmy od Stowarzyszenia protokół WIOŚ oraz film, który zawiera fakty i opinie wyrażane przez okolicznych mieszkańców.

Zakład Przetwarzania Odpadów w Rudnej Wielkiej wrocławskiej spółki CHEMEKO-SYSTEM sp. z o.o. jest ogromnym problemem dla mieszkańców okolicznych gmin. Oczywiście daje miejsca pracy i płaci całkiem niezłe podatki za swoją działalność, które pozostają na miejscu, w gminach, lecz jednocześnie jest uciążliwy dla mieszkańców.
Jak mówi prezes Stowarzyszenia "Piękny Wąsosz" - "od zawsze koszmarem był smród i pyły roznoszone przez wiatr. Kilka miesięcy temu potwierdzeniu uległy szeptane od lat informacje, o daleko poważniejszych zagrożeniach generowanych przez ten zakład. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska potwierdził nielegalne składowanie na terenie wysypiska odpadów bez żadnej ewidencji, w tym odpadów niebezpiecznych zawierających żywe kultury chorobotwórcze (odpady szpitalne). Wszystkich nieprawidłowości jest dużo więcej. Mimo tego firma CHEMEKO-SYSYTEM  prowadzi intensywne starania o powiększenia możliwości składowania odpadów praktycznie o 100% w stosunku do dzisiejszej pojemności wysypiska.
Z uwagi na przewlekłość procedur administracyjnych i karnych (rozległość i skomplikowanie spraw) postanowiliśmy zgodnie z wolą Walnego Zgromadzenia naszego Stowarzyszenia z dnia 18.08.2019 r. postanowiliśmy poszukać sprzymierzeńców w przekazie rzetelniej informacji."
Członkowie stowarzyszenia zwracają uwagę, iż pomimo tego, że zakład jest legalny, posiada wszystkie wymagane prawem certyfikaty i podlega stałemu nadzorowi powołanym do tego celu państwowym instytucjom można wskazać na wiele uchybień i niewyjaśnionych incydentów m.in z odpadami poszpitalnymi, które nigdy nie powinny się znaleźć na tego typu wysypisku.
Do materiału dołączamy protokół wrocławskiego WIOŚ oraz link do filmu jaki został wyprodukowany przez Stowarzyszenie i zamieszczony został kilka dni temu na youtube.

Pobierz załączony plik: PROTOKÓŁ WIOŚ
1

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Hah
24.08.2019 12:10

Tak jak mowili bomba ekologiczna tyka i z dnia na dzien coraz glosniej...

avatar
~Marta
24.08.2019 16:01

Śmieciowy News.... Nic innego się nie dzieje??

avatar
~marek
25.08.2019 07:20

to w podzience za przyłączenie powiatu górowskiego do dolnego śląska, wrocław przysyła im swoje brudy na granicę z województwem wielkopolskim

avatar
~Autor
25.08.2019 11:26

Wg występujących w filmie na wysypisku można znaleźć wszystko. Coś mi się wydaje, ze nie długo właśnie tam znajdzie się złoty pociąg albo lepiej! Bursztynowa Komnata

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.