TworzymyGłos Regionu

Kradł paliwo skradzionym samochodem

Środa, 24 października 2018 o 19:40, aktualizacja Środa, 21 listopada 2018 o 21:27, autor: 0 2583
Kradł paliwo skradzionym samochodem

22- latek kradł na terenie Góry poruszając się skradzionym pojazdem. Ukradł m.in paliwo, kosiarkę i laptop. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

W godzinach wieczornych, 21 października Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał zgłoszenie o włamaniu do pojazdu ciężarowego i kradzieży paliwa. Zdarzenie miało miejsce w jednej z firm na terenie Góry.

- Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce i potwierdzili zgłoszenie. W trakcie przeszukania terenu zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o ten czyn. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - informuje Agnieszka Połczyk, Oficer Prasowy KPP w Górze.


Policjanci udowodnili  również 22- latkowi  inne włamania na terenie miasta. Okazało się, że mężczyzna  kilka dni wcześniej włamał się do  budynku stacji benzynowej, gdzie ukradł laptopa oraz do garażu skąd zabrał kosiarkę spalinową i rower. Udowodniono mu także kradzież paliwa z innego pojazdu ciężarowego. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni to prawie 2 tysiące złotych. 

 -  Mundurowi ustalili, że sprawca poruszał się kradzionym pojazdem ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Ustalili również,  iż 22 - latek poszukiwany był do włamań przez inną jednostkę, a wszystkich czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa - dodaje Agnieszka Połczyk.

Sprawca przyznał się do popełnionych przestępstw. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat wiezienia, a w przypadku recydywy kara może zostać zwiększona nawet o połowę.(julka, fot: KPP w Górze)

 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.