TworzymyGłos Regionu

List otwarty Starosty Górowskiego

Wtorek, 27 sierpnia 2019 o 11:08, autor: 1 436
List otwarty Starosty Górowskiego

Starosta Górowski Kazimierz Bogucki wystosował list otwarty do mieszkańców Powiatu Górowskiego w związku z wypowiedzią Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz podczas XI sesji Rady Miejskiej Góry w dniu 14 sierpnia 2019 r.

Szanowni Państwo, 
podczas XI sesji Rady Miejskiej Góry 14 sierpnia 2019 r. w swoim wystąpieniu Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz sugerowała abym korzystając z przynależności do Prawa i Sprawiedliwości wpłynął na Wojewodę Dolnośląskiego w sprawie wydania pozwolenia na budowę w sprawie obwodnicy Góry. Podobnie jak Burmistrz Irena Krzyszkiewicz uważam, że sprawa obwodnicy jest bardzo ważna dla Góry i jej mieszkańców, a więc również tym samym dla części mieszkańców Powiatu Górowskiego, ale na tym zbieżność naszych stanowisk się kończy. 
Jako radny Powiatu Górowskiego ślubowałem między innymi rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Zawsze będę działał dla dobra naszych mieszkańców ale zawsze zgodnie z obowiązującym prawem. Ani Powiat Górowski, ani jego Starosta nie jest stroną w tym postępowaniu. Tak więc nie mam wpływu na wydanie pozwolenia na budowę obwodnicy. Sugerowanie, że wspólna przynależność partyjna może to załatwić jest sięganiem do doświadczeń czasów minionych. Dzisiaj o tym decydują względy merytoryczne i prawne. Zostając Burmistrzem Góry Pani Irena Krzyszkiewicz również ślubowała że dochowa wierności prawu. 
Sugerowanie przez Panią Burmistrz, że wszystko jest w moich rękach i że jak załatwię pozwolenie na budowę to będzie oznaczać, że wybranie mnie na Starostę było dobrym wyborem i wtedy będę wspierany, z przykrością stwierdzam nie jest ani w zgodzie z prawem ani w zgodzie z dobrym tonem. 
Proszę pamiętać, że budowa obwodnicy Góry nie jest zadaniem powiatu i próba cedowania tego obowiązku na Starostę Górowskiego nie ma żadnych podstaw prawnych – jest tylko próbą zmanipulowania opinii publicznej. 
Ja nadal podtrzymuję deklarację, że będę wspierał wszelkie działania mające na celu rozwój gmin wchodzących w skład powiatu, w tym wybudowanie obwodnicy Góry, ale jak wcześniej mówiłem zgodnie z podstawami merytorycznymi i prawnymi oraz na zasadach wzajemnej współpracy a nie prób wymuszania czy załatwiania sprawy poprzez koneksje partyjne. 

Starosta Górowski 
Kazimierz Bogucki 

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~on
02.09.2019 21:20

...żałosny ten pan z tymi swoimi listami, oświadczeniami, apelami, żadnej treści, tylko płacz... któż mu doradza...?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.