TworzymyGłos Regionu

Możliwe kontrole pieców domowych. Zakaz palenia odpadami

Czwartek, 26 września 2019 o 22:51, aktualizacja Wtorek, 29 października 2019 o 23:20, autor: 0 712
Możliwe kontrole pieców domowych. Zakaz palenia odpadami

Rozpoczyna się sezon grzewczy. Wydział Ochrony Środowiska górowskiego urzędu przypomina o ustawowym zakazie spalania odpadów komunalnych w piecach i instalacjach domowych. Podczas spalania odpadów w piecach, powstają niebezpieczne substancje pod postacią pyłów, benzo(a)pirenu, cyjanowodoru, metali ciężkich. Najbardziej niebezpieczne jest spalanie sztucznych odpadów jak butelki PET, worki foliowe czy lakierowane drewno. Podobnie jak w ubiegłym roku, będą przeprowadzane kontrole.

Jak poinformował UMiG, Wydział Ochrony Środowiska zamierza przeprowadzać kontrole palenisk. Gdy zajdą podejrzenia spalania odpadów, zostaną pobrane próbki i przekazane do badań. W przypadku ujawnienia substancji powstałych ze spalenia odpadów, sprawa zostanie przekazania do KPP Góra.

(Foto: UMiG Góra)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.