TworzymyGłos Regionu

Nazwa w firmie jednoosobowej

Czwartek, 01 marca 2018 o 11:20, aktualizacja Czwartek, 01 marca 2018 o 11:29, autor: 0 1127
Nazwa w firmie jednoosobowej

Często, zanim zgłosisz działalność gospodarczą w CEIDG na końcu pisania businesplanu zastanawiasz się pod jaką firmą (nazwą) będziesz występował.

Jaka powinna być nazwa

Z pewnością nazwa nie może być za długa. Po prostu ciężko ją będzie zmieścić na pieczątce lub w rubryce urzędowego druku. Powinna być prosta do zapamiętania i dobrze się kojarzyć z Tobą lub branżą, którą reprezentujesz. Sama, kiedy szukam dobrej nazwy dla mojego Klienta, pomagając mu pisać biznesplan, szukam wolnej domeny w Internecie. Z pewnością w niedalekiej przyszłości będzie bowiem chciał założyć stronę www swojej firmy. Lepiej, aby domena była wolna.

Wymowa też jest ważna – nazwa powinna być prosta do wypowiedzenia. Wyobraź sobie, że będziesz musiał ją podyktować przez telefon kontrahentowi. Często dyktujemy nazwę maila – jeśli będzie za trudny możemy nie dojść do porozumienia.
Jeśli zdecydujesz, że będziesz prowadził działalność poza terenem Polski postaraj się, aby nazwa nie zawierała polskich znaczków dialektycznych i dwuznaków np: dz, rz.
Warto też sprawdzić, co oznacza nazwa Twojej firmy w obcym języku.

Do nazwy firmy jednoosobowej będziesz musiał dodać również swoje imię i nazwisko.

 


Jeśli jesteś mieszkańcem takich miejscowości jak: Wschowa, Sława, Szlichtyngowa, Góra, Święciechowa, Przemęt, Kotla, Wijewo, Leszno lub Głogów to Biuro Rachunkowe Danuta Machowska jest właśnie dla Ciebie. Mamy tam swoich Klientów. Zajmiemy się twoimi rozliczeniami z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W twoim imieniu będziemy występować przed tymi urzędami.  Jeśli zakładasz firmę chętnie pomożemy ci w tym procesie tak, abyś mógł pozyskać środki finansowe na działalność, twój biznesplan był przejrzysty, spinał się kosztowo i dobrze opisywał twoje zamierzenia. W dodatku dla każdego nowego Klienta mamy promocje. Za pierwsze dwa miesiące prowadzenia księgowości zapłacisz tylko 50% ceny, abyś mógł nas wypróbować i zostać z nami na dłużej. Ty masz zająć się prowadzeniem firm, a my twoimi „papierami”. Będzie nam miło jeśli powiesz o nas swoim znajomym używając zwrotu: „Danka to moja księgowa”.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.