TworzymyGłos Regionu

Noc Bibliotek w Górze

„Skrzynia Władcy Piorunów"

Środa, 16 października 2019 o 21:09, autor: 0 570
Noc Bibliotek w Górze

5 października 2019 r. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wąsoszu po raz kolejny przyłączył się do „Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek" mającej na celu popularyzację czytelnictwa

W tym roku przedsięwzięcie miało nietypowy i bardzo ciekawy charakter. Organizatorzy, czyli Biblioteka Miejska w Górze wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną, zaprosili uczniów do pokojów zagadek, czyli escape roomów. Uczniowie biorący udział, by się z nich wydostać, musieli rozwiązać zagadkę lub łamigłówkę. Wszystkie zadania związane były z książką Marcina Kozioła „Skrzynia Władcy Piorunów”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były zagadki, rebusy i ciuciubabka. Dzięki odpowiedniemu ubiorowi i czarno-białym fotografiom uczniowie, podobnie jak bohaterowie książki, przenieśli się do czasów, kiedy żył Nicola Tesla.


W pokojach zagadek grupy otrzymywały koperty z zagadkami, które należało ułożyć, odwrócić i dzięki synestezji odszukać kufer, jaki pojawiał się w układance. Następnie trzeba było go otworzyć. Kiedy kod kłódki został złamany, skrzynia uchylała wieko i ukazywała oczom graczy skarby, a były to nagrody dla każdego uczestnika zabawy. Zabawa była przednia i pełna emocji, a czas mijał bardzo szybko. Wychowankowie Ośrodka dziękują organizatorom za to, że mogli uczestniczyć w tak ciekawym i ekscytującym wydarzeniu. Uczniów do zmagań w pokojach zagadek przygotowała Emilia Wawrzyniak.

źródło: powiat górowski

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.