TworzymyGłos Regionu

Okradając altankę zgubił telefon komórkowy

Poniedziałek, 27 maja 2019 o 14:19, aktualizacja Wtorek, 02 lipca 2019 o 11:55, autor: 0 1059
Okradając altankę zgubił telefon komórkowy

Policjanci z górowskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży do altany ogrodowej. Łupem sprawcy padły narzędzia ogrodnicze oraz felgi aluminiowe i stalowe. Złodziej „wpadł” bo na miejscu kradzieży zgubił telefon komórkowy. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

20 maja br policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do altany ogrodowej. Sprawca po zerwaniu kłódek wszedł do środka i zabrał felgi oraz narzędzia ogrodnicze. Złodziej musiał się spieszyć, bo na miejscu „zostawił” swój telefon komórkowy. Policjanci, którzy natychmiast zajęli się zgłoszeniem szybko ustalili właściciela telefonu i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Góra. Złodziej tłumaczył, iż wiedział, że w trakcie kradzieży zgubił swój aparat. Wrócił po niego na miejsce jednak nie mógł go odnaleźć.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Policjanci udowodnili mu również inną kradzież, która miała miejsce na początku maja br. na jednej z prywatnych posesji w gminie Góra. 33-latek ukradł wówczas piłę i kosę spalinową o wartości 500 złotych. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(podkom. Agnieszka Połczyk, Oficer Prasowy KPP w Górze)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.