TworzymyGłos Regionu

Pałac w Sicinach zostanie domem pomocy społecznej

Czwartek, 29 marca 2018 o 16:37, aktualizacja Środa, 04 kwietnia 2018 o 11:31, autor: 1 1306
Pałac w Sicinach zostanie domem pomocy społecznej

Podpisano umowę z Województwem Dolnośląskim o dofinansowanie projektu “Remont i przebudowa zabytkowego pałacu w Sicinach na cele społeczne- utworzenie domu pomocy społecznej oraz przebudowa drogi gminnej w Sicinach” . Dokumenty podpisano 28 marca w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu.

Wójt Gminy Niechlów Beata Pona przy kontrasygnacie Beaty Hałaś - Skarbnik Gminy Niechlów, podpisała umowę z Województwem Dolnośląskim o dofinansowanie projektu "Remont i przebudowa zabytkowego pałacu w Sicinach na cele społeczne - utworzenie domu pomocy społecznej oraz przebudowa drogi gminnej w Sicinach".

Jak donosi serwis informacyjny gminy Niechlów, całkowita wartość tego projektu wynosi 5.001.071,59 zł. 85 procent wydatków kwalifikowalnych zadania, czyli 4.219.419,75 złotych sfinansowane będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, działanie "rewitalizacja zdegradowanych obszarów" osi priorytetowej nr 6 "Infrastruktura spójności społecznej". Kolejne 10 procent wydatków kwalifikowalnych, czyli kwota 496.402,33 złotych pochodzić będzie z Budżetu Państwa. Dodatkowo jeszcze, 100.000 złotych na remont dachu sicińskiego pałacu przyznało Gminie Niechlów Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak łatwo obliczyć, po stronie budżetu Gminy Niechlów, na remont pałacu w Sicinach pozostaje nieco ponad 185 tysięcy złotych, przy całkowitej wartości projektu wynoszącej 5.001.071,59 zł. Dzięki tej inwestycji ludzie starsi będą mieli spokojną przystań a okoliczni mieszkańcy wiele nowych miejsc pracy. Wszyscy zyskają wyremontowany, cenny zabytek, który został uratowany przed ruiną i nie podzielił losu pałacu w Bełczu Wielkim.

(foto.: oficjalna strona Urzędu Gminy Niechlów)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~aa
03.03.2019 14:49

A działka pod pałacem... chyba coś tu nie tak znów zostało zrobione. Kolejny brak profesjonalizmu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.